Wpis z mikrobloga

Jak myślicie - co się stanie po hipotetycznym wyparciu ruSSkich z #ukraina ?

Ukraińcy pójdą dalej, czy raczej będą chcieli się dogadać?

Jak na to(scenariusz w którym Ukraina idzie dalej)zareaguje NATO i reszta cywilizowanego świata?

Czy w wypadku gdyby Ukraińcy przenieśli walki na terytorium roSSji dalej waszym zdaniem mogli by liczyć na wsparcie zachodu?

Jestem ciekaw jak to się może potoczyć i jakie zdanie mają inni na ten temat.

Zapraszam do dyskusji
#wojna #rosja #usa
  • 20
To jest moje zdanie, jest bardzo subiektywne i niczym poparte

@ImHotarti:

Ukraińcy pójdą dalej, czy raczej będą chcieli się dogadać?


Jezeli odnosisz sie na walki/zdobycie ruskich terenow - nie sadze, nie maja takich zapedow ani potrzeb. Beda skupiac sie na odbudowie kraju. Zreszta, zachodowi by sie nie spodobalo taki zwrot wydarzen, a przynajmniej mi

Czy w wypadku gdyby Ukraińcy przenieśli walki na terytorium roSSji dalej waszym zdaniem mogli by liczyć na
@Pelit: tak, ale nie zakładam zajmowania terytorium rosji, a raczej właśnie tą drugą sytuację którą przytoczyłeś w której putler dalej bombarduje ukraińskie miasta ze swojego terytorium. W takim wypadku kontratak byłby dla mnie całkowicie usprawiedliwiony i chyba każdy wolałby by jego kraj nie był ciągle w zasięgu wrogich bomb.

Zastanawia mnie co na takie działania powiedzą inne kraje i sama rosja.

Szczerze nie widzę tego by ruSScy po wyparciu z terytorium
@ImHotarti: do Władywostoku dojdą ramię w ramię z polskimi husarzami, co nawet na deskach polecą.

Chłopie, Ukraina niech się broni tak jak teraz to robi, nie przepuszcza ruskich przez dniepr, a ty o jakimś pójściu dalej gadasz, jak ukraińcy mają głównie defensywny sprzęt.
@WafleMichaua: miesiąc temu broniła się pod Kijowem. Nie wiem co będzie pod koniec roku czy za 2 lata. Nie wiem nawet co może być za miesiąc, ale to gdybanie nie zakłada że Ukraińcy jutro będą pod Moskwą
@ImHotarti: No i tutaj wlasnie jest dla mnie zagwostka, bo nigdy nad tym sie nie zastanawialem. W mojej opinii jezeli dzialania taktyczne-operacyjne maja na celu ochrony ludnosci cywilnej, to wypady w glab rosji na odleglosc dzial artylerii/ wyrzutni rakiet - jest uzasadniony. W takim wypadku mocno bym patrzyl na rece Ukraincom, bo to sa tylko ludzie i w odwiecie mogli by prowadzic zemste na ludnosci cywilnej - to jest wojna i
@fraciu: ciężko stwierdzić. Na mapie wygląda to wręcz lepiej. Fakt faktem coraz więcej jakichś porażek Ukraińców zaczyna przebijać się przez ich propagandę, ale nie sądzę by było ich więcej niż wcześniej. Po prostu wcześniej nie mogly się przebić przez propagandę sukcesu