Wpis z mikrobloga

Aleksander Kostka Napierski jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w XVII wiecznej Polsce. Nie wiemy dokładnie jak się nazywał i kim tak naprawdę był. Sam uważał się za naturalnego syna króla Polski Władysława IV Wazy. Jego największym osiągnięciem była próba wzniecenia buntu na Podhalu w czasie gdy Rzeczpospolita borykała się na Ukrainie z powstaniem Chmielnickiego. W dzisiejszym odcinku postaram się troszkę przybliżyć nam tę postać i wydarzenia z nią związane.

Link do znaleziska - Kim był tajemniczy Aleksander Kostka Napierski, co za bunt został na pal nabity?

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - #historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #europa #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #kultura #polska #smierc #youtube #tajemnica #chwalesie #polskiyoutube
Pobierz sropo - Aleksander Kostka Napierski jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w X...
źródło: comment_1652256284oDGUfiD8TB6sa2BoUCirZY.jpg
  • 36