Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mireczki biegający często narzekają na wartość tempa jakie w danej chwili podaje zegarek. Nie wiem jak tam u innych producentów czyli #polar i #suunto ale #garmin ostatnimi czasy wprowadza multiband który ma być lekiem na całe zło fatalnego sygnału GPS/Glonass/Galileo czy tam Beidou ale niektórzy wiedzą, że jest jeszcze #stryd. Stryd to taki zaawansowany krokomierz który dodatkowo mierzy moc. Już po wyjęciu z pudełka bardzo dokładnie podaje tempo a i dodatkowo cudo można jeszcze skalibrować. Ale nie to będę reklamował ale bieganie na moc ze Strydem. Moc to taki praktycznie natychmiastowy wskaźnik tego jak ciężko biegniemy - coś jak tętno ale natychmiast. I jak tak Stryd średnio sobie radzi na biegach gdzie są różnie nawierzchnie tak na biegach miejskich gdzie podłoże jest jednostajnie twarde pokazuje co potrafi. A co potrafi? To taki trener który mówi, że podczas biegania pod górę zwalniamy a z górki przyśpieszamy cały czas trzymając zadaną moc. I lecąc kilka tygodni temu maraton DOZ w Łodzi zdziwiłem się jakie odchylenia tempa na każdym kilometrze miałem a i tak skończyło się na praktycznie docelowym tempie jakie pokazywał ich kalkulator czyli 4:30 min/km. Jak ktoś się zastanawia czy warto na #bieganie to zdecydowanie tak.
Pobierz
źródło: comment_1652109402luiLrxf6QS5pjGvnMnyyWg.jpg
  • 8
zaawansowany krokomierz


@echelon_: (°° akcelerometr, ewentualnie foot pod!!!

Az sie lezka w oku kreci jak czlowiek przypomni sobie pierwszy odbiornik GPS od polara, mocowany na noge.
Albo footpody kupowane w decathlonie za 30zl, bo malo kto wiedzial do czego to, a w srodku siedzial identyczny sensor jak w garminach. Z reszta nadal jakies zagubione adidas micoach czy mipacer mozna na allegro
@echelon_: tylko szczerze to pytanie po co? Jak biegasz easy to i tak powinieneś mieć w dupie tempo, jak biegasz akcent to robisz na bieżni gdzie lecisz na stoperze a nie gps xD
Przynajmniej w moim przypadku to nie widzę najmniejszego sensu
@aukolb: Mnie denerwowało jak leciałem w tempie w okolicach 4:20 a zegarek pokazywał np.: 5:10 bo akurat coś zegarkowi nie pasowało.

Ale tutaj to coś więcej bo jak komuś zależy na tempie to sobie kupi krokomierz Addidasa i ujdzie ale tutaj wchodzi całe na biało bieganie na moc.
@echelon_: No chwilowe to dramat, przede wszystkim w garminie. Polar pokazuje chwilowe z tu i teraz i niekiedy są jakieś kwiatki wiadomo, ale mniej więcej można polegać.

W garminie to #!$%@? i chwilowe jest jako średnia z 30 sekund i czasem tak mam, ze przyspieszam a tu mi chwilowe spada bo coś się #!$%@? w gps XD
@Wyszynkowski: nigdy w życiu, widać to nawet jak się zrobi lapa przy interwałach, gdzie tempo nowego okrążenia jest już 3:20, a chwilowe dopiero koło 4:00 się kręci i potrzebuje czasu żeby weszło poprawnie