Wpis z mikrobloga

Im iwecej osób piszacych w necie, ''o nie teraz sie na nas zemszcza za oblanie ambsadora'' i im wiecej z gorącymi głowami atakujacych za to Ukrianców tym wieksza szansa, że Rosja bedzie te emocje podgrzewać.
Bo oczywistym jest, że przepuszczanie transportów i wysyłanie broni to daleko bardziej posuniety gest wobec Rosji niż oblanie farba ambasadora i odpowiedż Rosji na logike powinna być mocniejsza na to pierwsze.

No w umysłach prorosyjskich aktywistów z jakiegoś powodu jest odwrotnie.
Oczywiscie lepiej było tego uniknac i pisałem, że nie ma co robić blokady, ale jeżeli już sie zdarzyło to te lamenty jakie widze to głupota lub wrecz świadome działanie na rzecz Rosji.

#ukraina #rosja
  • 11
  • Odpowiedz
@szurszur: Powinniśmy w każdej sprawie pokazywać wyższe standardy cywilizacyjne niż Rosja a oblanie ambasadora farbą jest standardem niższym. Ktoś ze służb powinien zostać ukarany dla przykładu aby te wyższe standardy właśnie teraz pokazać.
  • Odpowiedz
@wstreczyciel: Oczywiscie, że formalnie trzeba to potepic , wszcząć sprawę itp. Ale ja pisałem o tym co ludzie wypisują w sieci gdzie tworzą wrażenie jakby to było najgorsze co Polska zrobiła wobec Rosji i teraz Rosja może nas zaatakować.
A przeicęz nazizm, prace nad bronia biologiczna, chec ataku na Białorusi i Ukraine przypisuja jużnam od dawna.
  • Odpowiedz
czy ktoś zaatakował ambasadora Polski w Rosji? Może warto przeczytać cokolwiek mądrzejszego?


@bijotai: Nie pisałem, że ktoś zaatakował, więc nie wiem skad pytanie. Nie wiem jak to co napisąłem ma sie do tego co wrzucasz na screenach. Przecież o tym, że taki incydent bedzie wykorzystany przeciwko nam i lepiej go unikac pisałem już kilka dni temu. A o tym, że zawaliła policja to nawet dzisiaj.
  • Odpowiedz
im wiecej z gorącymi głowami atakujacych za to Ukrianców tym wieksza szansa, że Rosja bedzie te emocje podgrzewać.


@szurszur: Trzeba patrzeć co będzie mówić konfederacja to będziemy wiedzieli jaka jest odpowiedź Rosji.
  • Odpowiedz
@bijotai: nie wiem co ma Polska do zakończenia tego konfliktu, i nadal to Putin i jego wierchuszka są właściwymi dyplomatami - zwykły dyplomata nie kreuje żadnej polityki
  • Odpowiedz