Wpis z mikrobloga

Przypomnijmy:

- wywalony przez władzę PRL z uczelni z wilczym biletem za krytykę cenzury
- protestował przeciwko wpisaniu do konstytucji PRL "wieczystego sojuszu z ZSRR"
- w stanie wojennym internowany i osadzony na 3 lata w areszcie za "próbę obalenia ustroju socjalistycznego"
- redaktor pism opozycyjnych i kierownik największej podziemnej oficyny wydawniczej
- zatrzymany przez bezpiekę ponad 100 razy, wielokrotnie pobity
- kolejny raz aresztowany w związku z Sierpniem 80
- zatrzymany, aresztowany i skazany na 3 lata pozbawienia wolności za "wybryki chuligańskie"
- miał propozycję ubiegania się o zwolnienie z aresztu w zamian za wyjazd z kraju - zamiast podania napisał do Kiszczaka obraźliwy list wyzywając go od durniów
- aresztowany po raz czwarty i skazany na 3 lata pozbawienia wolności za próbę organizacji strajku w Stoczni Gdańskiej (zwolniony po 17 miesiącach na podstawie amnestii)
- główny członek KOR - najbardziej znanej organizacji opozycyjnej lat 70


#neuropa #polska #historia #prl #ciekawostki #4konserwy #polityka
rzep - Przypomnijmy:

- wywalony przez władzę PRL z uczelni z wilczym biletem za kr...

źródło: comment_16520867404y2WkpKtIcI3rhClstOcuQ.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@rzep:
- Wszystko fajnie, naprawdę Michnik brzmi jak wzorowy opozycjonista walczący za sprawę.
- To, że ekipa opozycji PRL podczas zmian rozbiła się na wiele frontów to jedno.
- Ale co się takiego stało, że Adam poszedł i przygruchał sobie Jaruzelskiego? Po prostu nie rozumiem tego ruchu.
  • Odpowiedz
@wielkaberta: @wielkaberta: Bo był po prostu tworem ekipy Jaruzelskiego i tyle by stworzyć koncesjonowaną opozycję, której komuchy przekazaliby władzę po 1989
Jaruzel i ekipa już w 1985 wiedzieli że dłużej nie pociągną i stworzyli system, który ich chronił a Polakom wmówiono że to jest nowa nadzieja nowej cywilizacji

Karakan to też twór bezpieki Jaruzelskiego. Wystarczy spojrzeć kto jest umoczony w aferę FOZZu i kto jaka partia od kogo
Aik32fr45yd - @wielkaberta: @wielkaberta: Bo był po prostu tworem ekipy Jaruzelskiego...

źródło: comment_1652088736XALpGkNQOIprxPGxfNdFBk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
- Ale co się takiego stało, że Adam poszedł i przygruchał sobie Jaruzelskiego? Po prostu nie rozumiem tego ruchu.


@wielkaberta: Opozycja pod koniec PRL bała się powtórki ze stanu wojennego i rzezi na ulicach, jeśliby próbowano odebrać władzę siłą.

Dlatego za sukces uznano to, że udało się dogadać co do pokojowego przejęcia władzy - wybory w 1989 były w tym kluczowe.

Rozumowanie Michnika z tamtego czasu możesz sobie przeczytać w
  • Odpowiedz
@rzep: Agent musi mieć dobrą biografię zrobioną, patrz Walesa.
Bratał się z Kiszczakiem i Jaruzelskim, miał sporą kasę żeby założyć gazetę ogólnopolską.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: toku rozumowania nie zrozumiałeś xd chodzi że jest to częściowo kłamliwa przeinaczona biografia, tak jak z bolka robią bohatera.
Według mnie Michnik on był po dobrej stronie ale zdradził, wyrzucony ze studiów, siedział w więzieniu,
a jednak potem, został przywrócony na studia, pojechał sobie na rok do Paryża, po powrocie dołączył się do KORu.
  • Odpowiedz
Według mnie Michnik on był po dobrej stronie ale zdradził,


@maciss: i jedyne co na to masz to swoje przypuszczenia. Równie dobrze ja mogę napisać że jesteś ruskim agentem i będzie to tak samo uargumentowane dowodami.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: Fakty są takie, że jakby tyle złego przeżył z rąk komunistów, to by z nimi nie bratał się, nie bronił ich i nie wychwalał. A w swojej gazecie nie robił z Polaków tych najgorszych.
  • Odpowiedz
Fakty są takie, że jakby tyle złego przeżył z rąk komunistów, to by z nimi nie bratał się, nie bronił ich i nie wychwalał


@maciss: jedyny fakt jaki tu opisałeś to że TY byś tak nie był w stanie postępować. Nie każdy jest jak ty. Mówienie że ktoś jest agentem bo postąpił inaczej niż ty byś postąpił jest nie tylko głupie ale i potwornie nielogiczne.

A w swojej gazecie nie robił z Polaków tych
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: Rozumiem jakby bronił jakiegoś pionka, ale nie żeby pisać jak najlepiej o Kiszczaku, Jaruzelskim i innych, po tym wszystkim co przeszedłeś?
Piszesz że mógł się zawieść na polskim społeczeństwie, ale on ma też mnóstwo wielbicieli,
jego gazeta była i jest popularna. Jak ktoś nienawidzi Polski, to nie może by patriotą, kocha się swój kraj mimo wszystko a nie pluje na niego.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo:

po tym jak bym cierpiał na własnej skórze za ten kraj.


A nie było czasem tak, że Michnik rzeczywiście krytykował PZPR ale za to, że jest za mało komunistyczny? ( ͡º ͜ʖ͡º) Kiedyś coś takiego przeczytałem i zastanawiam się na ile to jest prawda.
  • Odpowiedz
A nie było czasem tak, że Michnik rzeczywiście krytykował PZPR ale za to, że jest za mało komunistyczny? ( ͡º ͜ʖ͡º) Kiedyś coś takiego przeczytałem i zastanawiam się na ile to jest prawda.


@ruszka: nie wiem na ile Michnik ale z tego co kojarze to chyba tak było z Kuroniem.
  • Odpowiedz
@rzep: Ten Michnik czyli przyjaciel jarózelskiego? wszystko robione pod publike a tak to mamy do czynienia z człowiekiem na usługach rosji. Skad te plusy tutaj?
  • Odpowiedz
wszystko robione pod publike a tak to mamy do czynienia z człowiekiem na usługach rosji.


@Kvothe: Dał się #!$%@?ć przez 20 lat pod publikę a w zamian dali mu założyć gazetę. Wspaniały deal.
  • Odpowiedz