Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, założyłem się z tatą kto ma pierwszeństwo na pewnym skrzyżowaniu (a może dwóch), 500zł i nowe opony piechotą nie chodzą. Pomóżcie rozstrzygnąć kto ma rację. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opis sytuacji: Ja to ta niebieska strzałka, normalnie ustępuję pierwszeństwa przy tej żółtej linii, bo mam tam ustąp i jest git, ale wyjątkowo pojawił się samochód na krótkim odcinku drogi (ten czerwony punkt). Zdaniem mojego taty, on ma pierwszeństwo, gdyż jedzie z tej żółtej drogi, moim zdaniem nie - jest pionowy znak ustąp i linie na drodze na tym krótkim odcinku, więc czerwony powinien poczekać. Dwa razy cofałem się na skrzyżowanie żeby mu to wytłumaczyć, a on nawet zadzwonił na policję... przyznali mu rację. W komentarzu załączam też zdjęcie z samego skrzyżowania ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#prawojazdy #samochody #polskiedrogi #znakidrogowe
Pobierz Adijos - Siema Mirki, założyłem się z tatą kto ma pierwszeństwo na pewnym skrzyżowani...
źródło: comment_1652085797T1rMcsusZI64LmnLNfcuy5.jpg

Kto ma pierwszeństwo?

  • Czerwony 10.4% (11)
  • Niebieski 53.8% (57)
  • ja pijany 5.7% (6)
  • mój stary pijany 30.2% (32)

Oddanych głosów: 106

  • 38
@moll: Pardon, już nanoszę poprawki, czerwony jechał z drogi z pierwszeństwem i wjechał na ten krótki odcinek drogi, który ma znak ustąp, więc powinien ustąpić mi - niebieskiemu. Ja znowuż ustępuję dosłownie długość samochodu dalej przy skrzyżowaniu z drogą żółtą (ta która ma pierwszeństwo).
@cwlmod:
Policjani przyznali rację tacie, w wolny dzień skoczymy na komendę ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pobierz Adijos - @moll: Pardon, już nanoszę poprawki, czerwony jechał z drogi z pierwszeństwe...
źródło: comment_1652086791SoCxIrUiiIZwmzSCUgjj9G.jpg
@Adijos: Nie no to w takiej sytuacji ojciec miał rację. Jakby mieli to inaczej narysować na znaku żeby było czytelnie. Widać że dojeżdżasz do do skrzyżowania na łuku drogi z pierwszeństwiem. Potraktuj to tak że ty masz po prostu ustąpić autom zjeżdżającym z głównej drogi.

Fakt, nie jest to jakieś super czytelne na pierwszy rzut oka. Tam jak już to powinno być zupełnie inne zorganizowanie ruchu
@Adijos: Gdyby nie było tego dodatkowego znaku A-7 to racja byłaby na pewno po stronie ojca. Teraz to taka kombinacja znaków jakby trochę powoduje zamieszanie. Zarządca drogi uznał, że na tym odcinku będzie bezpieczniej podporządkować tego jadącego czerwonym śladem, względem jadącego śladem niebieskim. Ty masz rację. Gdyby nie było tego znaku, to czerwony musiałby ustąpić temu z prawej (bo zjezdza z jego prawej z drogi z pierwszeństwem) a Ty musialbys ustapic
@Adijos: Jeśli tam stoją dwa znaki A-7 na tym krótkim odcinku, czyli dla ruchu zarówno na wschód jak i na zachód, to rzeczywiście niebieska strzałka ma pierwszeństwo. Zwracam jednak uwagę, że znak A-7 w takich okolicznościach występuje niemal zawsze z innym znakiem, opisującym skrzyżowanie, jak na twoim ostatnim zdjęciu. Czy tam stoją samotne A-7?
@Adijos:

Tak, ten znak nadal istnieje, ale na nim nie ma ujętego krótkiego odcinka, ten ustąp zgadza się z tym o czym pisałem, ustępuję samochodom jadącym po żółtej drodze.


Policjanci mogą mieć rację. Wyspa nie tworzy nowego skrzyżowania i faktycznie jest myląca. Na google nie ma tam tych samotnych znaków A-7. Nie ma też oznakowania poziomego i gówno wiadomo, co projektant miał na myśli.

Do tego ten znak A-7 jest postawiony
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adijos: ja mam u siebie podobna sytuację ale pasami zamiast ziemi. Niebieski zawsze ustępuje czerwonemu, bo napewno gdzieś wcześniej ma znak ustąp pierwszeństwa. Druga sprawa to ma czerwonego z prawej strony.