Wpis z mikrobloga

#podroze trochę #zdrowie #pytanie
Mireczki, z powodów zdrowotnych nie mogę odbywać dalekich podróży ( ͡° ʖ̯ ͡°). Chciałbym jednak bardzo zwiedzić jakiś las tropikalny. Możecie poradzić, jaki las tropikalny jest możliwie blisko Polski, tak bym mógł tam dolecieć nie spędzając w samolocie więcej niż 6-8 godzin? To w ogóle jest realne?
  • 17
@gardan: nie wiem czy cię to ukontentuje, ale na Teneryfie oraz Maderze są lasy laurowe. Z Teneryfy można jechać na wycieczkę na La Gomerę i tam jest taki mocno tropikalny vibe, kompletnie inaczej niż na kontynencie - bananowce i takie tam
@gardan właśnie mówię - Dubaj fajny na parę dni. Spokojnie 2 dni w każdą stronę będzie co robić. Do Abu Dhabi na rollercoastery też można skoczyć.
Nie wiem w sumie co ci dolega i nic mi do tego ale pamiętaj, że w miejscach gdzie są lasy tropikalne jest mega ciepło wilgotno i duszno i nieprzyzwyczajony do takiego klimatu człowiek się męczy dużo bardziej - nie wiem czy to jakiś problem może być.
@kotbehemoth: Dziękuję. Na szczęście wilgoć mi nie przeszkadza. Do końca nie wiadomo, co mi jest, ale mam potworne dolegliwości po przebywaniu w bezruchu. Do Dubaju mógłbym dać radę. Super by było!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gardan: Dokładnie tak jak @Konkol: pisze. Kanary bardzo polecam. Teneryfa i Gran Canaria mają bardzo ciekawe zróżnicowanie klimatyczne. Np na Canaria masz na południu wydmy, sucho i pustynnie, skały jak w wielkim kanionie, a na północy masz wilgoć i mega gęste wilgotne lasy.
@dr_Batman: Dziękuję! To brzmi dobrze i realnie, co najważniejsze. W dodatku ponoć tam można prowadzić świetne obserwacje nocnego nieba. Jest szansa, że moje marzenie się spełni ( ͡° ͜ʖ ͡°) i pochodzę po fajnym lesie.