Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 223
PKP sprzątnęły teren wzdłuż torów, który zgłosiłem poprzez apkę 19115. Niestety jak to służby, posprzątali to co najbardziej rzucało się w oczy i/lub leżało w gromadach (bezdomni nadciągali namioty i masę innych rzeczy).

Na zdjęciu moje dzisiejsze sprzątanie tego samego miejsca na dystansie ok 400 m.

#sprzatamylasy #warszawa #pkp
marian1881 - PKP sprzątnęły teren wzdłuż torów, który zgłosiłem poprzez apkę 19115. N...

źródło: comment_1652032149PC8KbmZm5X2Rngc7sNiETS.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marian1881: To dobrze, że cokolwiek posprzątali. Ja w zeszłym roku zgłosiłem kilkanaście miejsc w okolicy Łukowa przez Geoportal i do tej pory nic z tego nie zostało sprzątnięte.
  • Odpowiedz
@modzelem: Za bohatera się nie uważam. To czysty egoizm, bo biegam przy tych torach i sprzątam trasę pod siebie, aby się nie #!$%@?ć widząc śmieci. Już jest prawie git na całych 2 km między TT, a Kanałem Żerańskim. Został mi jeszcze jeden fragment, więc 2-3 worki pewnie i do zimy spokój.
  • Odpowiedz
@sedros: też mam wrażenie, że zgłaszanie przez GP nie działa. Kiedyś zgłaszałem w lesie sporo odpadków z samochodów. Nie wiem czy ktoś likwidował dziuplę, ale resztek była cała masa.
zgłaszałem raz w miesiącu i nic.

Fakt, że były w miarę głęboko w lesie.
  • Odpowiedz
@sedros: Ilościowo to sprzątnęli zdecydowaną większość, nawet rów przy samym torowisku ogarnęli. Ja po prostu mam bardzo dobry wzrok i mi się chce, więc zrobiłem ten fragment na tip top (trawy już porosły, więc pewnie jeszcze coś zostało i zimą zrobię poprawiny).

Być może znaczenie miało to, że PKP zgłoszenie dostało od miasta, a i ja na fb o tym wspomniałem przy okazji zgłaszania im jeszcze czegoś innego.
  • Odpowiedz
@sedros: Nie wiem czy to może przynieść jakiś skutek, ale spróbuj uderzyć z tymi śmieciami na publiczne profile danych gmin czy nadleśnictw w google maps. Wstaw zdjęcia z dokładnymi lokalizacjami tych śmieci (np. jako pinezki na google maps) jako opinie o tych instytucjach. Może wtedy ruszą dupę.
  • Odpowiedz
@marian1881: Apka 19115 ogólnie działa spoko i daje fajne efekty. Ale czasem zdarzają się wpadki. U Ciebie chociaż trochę podgarnęli :) ja zgłosiłem porzucony samochód i dostałem odpowiedz ze zgłoszenie zamknięte bo już maja ten samochód zgłoszony przez kogoś innego ponad trzy miesiące temu i sprawa była wtedy przekazana do Straży Miejskiej :) wiadomo, nie trzeba im co pół roku przypominać ;)
  • Odpowiedz
Albo masa komór z jakimiś instalacjami, głębokie czasami na 3-4 metry


@marian1881: pamiętam jak z bezdomnym ojcem mieszkaliśmy w takim pomieszczeniu przez kilka miesięcy w latach 90 [] dlatego nie rozumiem zachwytów nad tym filmem z Will Smithem o gonieniu szczęścia...
  • Odpowiedz