Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Dom Wydawniczy REBIS zapowiada kolejny dodruk z serii Diuna. "Łowcy Diuny" Briana Herberta i Kevina J. Andersona wrócą do sprzedaży 24 maja 2022 roku. Wydanie w twardej oprawie z obwolutą obejmuje 592 strony. Poniżej okładka i krótko o treści.

Odkąd Dostojne Matrony zniszczyły Rakis i niemal wszystkie planety Tleilaxan, galaktyce znowu zagląda w oczy widmo głodu przyprawy. To szansa dla Kapitularza, na którym żyją teraz czerwie, i dla Murbelli, która z uporem tworzy tam nowe zgromadzenie żeńskie. Walki z Dostojnymi Matronami, intrygi podzielonej na frakcje Gildii Kosmicznej oraz podstępny plan nowej generacji maskaradników odwracają jednak nieustannie jej uwagę od najważniejszego niebezpieczeństwa – wroga z zewnątrz.

Zwycięstwo w zbliżającym się Kralizeku zapewnić może tylko Kwisatz Haderach, lecz jego ghola jest na statku, którym Sziena i Duncan Idaho uciekli z Kapitularza. Tymczasem na statek ten nieustannie zarzucają swą sieć diaboliczni łowcy…


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #rebis #diuna #dune #herbert
Pobierz Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Dom Wydawniczy REBIS zapowiada kolej...
źródło: comment_1651906907Wd3wj33fMYWMSK90xRnHBx.jpg
  • 10
@LebronAntetokounmpo: bardzo uzasadniony.
Pomijając durne rozwiązania fabularne to jest to po prostu kiepsko napisane.
Co gorsza - to tak naprawdę kontynuacja nie tylko oryginalnej diuny ale też tych beznadziejnych legend diuny, ktore dzieją się w czasach dżihadu butlerianskiego, przez co trzeba najpierw przebrnąć przez tamten szajs.
@LebronAntetokounmpo ja robiłem powtórkę całości po 20-25 latach i było fantastycznie.
Najlepsze jak poza powieścią sci-fi teraz dopiero zrozumiałem ją jako rozprawę polityczną z wieloma bardzo inspirującymi wątkami.
@LebronAntetokounmpo: jak ja się z Tobą zgodzę. Właśnie jestem świeżo po lekturze. Do tej pory najgorszy tom z 4. Więc widocznie nawet Herbert ma swoje słabsze chwile. Ten wątek miłosny to bezcelowy na siłę wsadzony po co? Był i przeminął. Poboczne postaci zgodzę się słabo napisane, bez zagłębienia się w nie. Odnoszę wrażenie że ten 4 tom był taki statyczny. Leto jako główna postać i zwykłe pionki obok niego żeby tylko