Wpis z mikrobloga

@Pan_Slon: no ja właśnie myślę o tej starszej, TS100 i dorobieniu sobie adaptera do zasilania z 19V aku z wkrętarki którą i tak zazwyczaj wożę ze sobą :)
@slavoy: wiadomo, trochę się zgrywam bo polutować można wszystkim - mam nawet taką małą gazową lutownicę, #!$%@? się tym lutuje i trzeba czekać żeby się dobrze zagrzała, ale parę razy dupę uratowała. Lata lutowałem najzwyklejszą Lutolą czy czymś takim i też dawało
@SuperBulwa: o, to ciekawe. Widzę porównania, zaraz sobie obejrzę :D o tyle nie liczę na USB bo to jednak zawsze ograniczone źródło prądu. Chociaż z jakimś QC...
@MickM: tak tak, kiedyś szukałem i jest masa różnych modeli do druku pod baterie, szczególnie Makitowe :) swoją drogą wygląda to na swój sposób uroczo :D
@Odczuwam_Dysonans: mam ts100, wcześniej miałem tanie lutownice za 20zl i powiem ci że...

Różnicy tak wielkiej wcale nie ma. Największy problem to mały thermal mass. Kabelki pokutuje, ale jak trzeba cos wiekszego na pcb to bardzo słabo i trzeba grzać do 300c jak najtańszy szrot