Wpis z mikrobloga

Poszukuję 5-6 osób do wzięcia udziału w wakacyjnym projekcie programistycznym! Będzie to projekt gry platformowej 2D z wykorzystaniem głównie C++ , który będzie iteracyjnie rozwijany. Jest to coś dla początkujących programistów, którzy chcą popracować w „prawdziwym” projekcie. Ja jako programista trochę już pracujący w zawodzie będę „prowadził” projekt, kierując was w stronę poprawnego korzystania z narzędzi kontroli wersji (git), dzielenia się pracą w ramach zespołu, organizowania projektu i wykonywania code review. Projekt będzie open source i wyląduje na GitHubie, czym będziecie mogli pochwalić się w przyszłym CV. Będziemy działać w 100% zdalnie.

Wymagania na start:
-Angielski na poziomie min. nazywania zmiennych po angielsku i czytania tekstu dokumentacji
-Podstawowa znajomość min. jednego języka programowania (nie będziemy omawiać czym są pętle czy co to funkcja/klasa/obiekt)
-NAJWAŻNIEJSZE możliwość w czasie wakacyjnym spędzenia MINIMUM kilku godzin dziennie (pon-pt). Nie będzie to super rygorystyczne, ale stanem domyślnym jest codzienny udział w projekcie.
-gotowość do pracy grupowej i konstruktywnej dyskusji z teamem.

Mogę zaoferować:
- brak wypłaty nie tylko na czas ale w ogóle,
- brak owocowych wtorków i multisporta.
-wpis do portfolio.

W domyśle jest to oferta dla osób z końca technikum/początku studiów, którzy mają niewielkie szanse na załapanie się na wakacyjny staż w zawodzie, a ten projekt będzie jego okrojonym substytutem.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt na priv. Napiszcie kilka słów o sobie, na jakim poziomie jesteście, co potraficie i ile czasu możecie poświęcić.

DISCLAIMER: W żaden sposób na tym nie zarabiam, projekt jest całkowicie niekomercyjny.

  • 21
W domyśle jest to oferta dla osób z końca technikum/początku studiów, którzy mają niewielkie szanse na załapanie się na wakacyjny staż w zawodzie, a ten projekt będzie jego okrojonym substytutem.


@kochamajfony: może nie jest to od razu wyjaśnione, ale całość jest już klarowna. Proponuje pokazanie ludziom w wieku ~19 lat jak działa IT, robie to za darmo, pomogę im zdobyć sensowne doświadczenie i skille okołoprogramistyczne a jestem opluwany bo im jeszcze
@Obwud: ja byłbym chętny:p dla samego poduczenia się cpp i gita, pomysł brzmi super. A i czasu też znajdę odpowiednio.

Angielski mam na poziomie b2, to chyba wystarczy? Studia dopiero pierwszy rok, niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@MamCieNaHita: Trochę tak, jest to dość agresywne i dobór słów jest nienajlepszy, ale pracowałem w kilku projektach w kołach naukowych i jeśli nie wymagasz od ludzi to projekt bardzo często się rozjeżdża po dwóch tygodniach. Dlatego wolę dać znać od początku czego oczekuje a potem to luzować, niż robić odwrotnie.
@TheGreenBastard: @Obwud: Pomysł bez sensu - część osób i tak odpadnie, projekt się rozjedzie gdyż zwyczajnie będzie zbyt duży w stosunku do czasu i zaangażowania, a skończy się na pół gotowym projekcie na GitHubie. Tak kończy > 90% projektów gier, niestety. Wiedziałem wiele projektów gier prowadzonych w ten sposób albo przez koła naukowe, które nigdy nie kończyły się jakąkolwiek grywalną wersją.

Dużo sensowniej dla studentów jest spędzić czas pracując nad
Angielski mam na poziomie b2, to chyba wystarczy? Studia dopiero pierwszy rok, niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@TheGreenBastard: Nigdy nie jest za wcześnie - ja próbowałem dostać się do GSoC już po pierwszym roku, wtedy ten projekt był znacznie bardziej ograniczony i trudniejszy w dostaniu się, więc byłem bez szans. Początki są najtrudniejsze, potem idzie z górki - a pracy w open source jest zawsze znacznie więcej
Pomysł bez sensu - część osób i tak odpadnie, projekt się rozjedzie gdyż zwyczajnie będzie zbyt duży w stosunku do czasu i zaangażowania, a skończy się na pół gotowym projekcie na GitHubie


@wolodia: na razie i tak z aktualnej pracy nie zrezygnuje. A w ramach spędzenia wolnego czasu, którego i tak mam za dużo, czemu nie spróbować?
@wolodia: Dzięki za konstruktywny feedback. Jednak osoby które wezmą udział, a przynajmniej te które biorę przed napisaniem posta, są zwyczajnie za słabe żeby tworzyć kod który będzie użyteczny. Na początku myślałem o istniejącym projekcie, ale jednak jest to zbyt trudne w tej chwili (to moja opinia). Myślę że jednak za rok rozejrzymy się za GSoC lub czymś podobnym, co będzie faktycznie użyteczne. A co do moich intencji: widzę że trzeba poćwiczyć