Wpis z mikrobloga

kredyciarze-normicy kiedyś śmiali się ze mnie, że mieszkam z rodzicami i że wgl musze być ułomny by w wieku 23 lat mieszkać z mamą, a dzisiaj płaczą, że im miniratke podwyższyli i że jak to tak xDD myśleli, że wygrali życie, bo wzięli kredyt kiedy było ujemne oprocentowanie(teraz przez inflacje de facto nadal jest), czuli się lepsi od tych "przegrywów" i "maminsynków", myśleli, że od tak dostaną mieszkanie i razem ze swoją julką założą szczęśliwą rodzinkę, a teraz się denerwują, że ludzie którzy nie #!$%@? się w długi jak ostatnie barany tak samo jak oni popierają podwyżkę stóp procentowych w celu ochrony polskiej waluty xDDDD mehh, kto zrozumie logikę normictwa. chcieli mieszkać na swoim, wiedzieli jakie wiąże się z tym ryzyko i że nic nie jest za darmo(no chyba, że byli tak głupi, że nie wiedzieli) to niech teraz ponoszą tego konsekwencje.
#przegryw #kredythipoteczny #bekazpodludzi
Pobierz Mystoo - kredyciarze-normicy kiedyś śmiali się ze mnie, że mieszkam z rodzicami i że ...
źródło: comment_1651788422qdkBojxNhABrWHivBr2PJN.jpg
  • 73
nie ja, bo to kredyciarze się teraz plują na mirko


@Mystoo: czy ci plujący się kredyciarze są teraz z tobą w pokoju?

Skąd wy w ogóle ich wzięliście, jedyny ślad o "plujących się kredyciarzach" na mirko to posty które o nich opowiadają często okraszone jakimś na 100% prawdziwym screenem z facebooka :D
@Mystoo w sumie to twój wpis można uznać za trafiony i nie xd.
Problem jest wieloskladowy. Po pierwsze ludzie żeby mieszkać na swoim muszą wziąć kredyt i płacić gigantyczne odsetki za coś co powinno być naszym prawem. Dwa to mentalność Polaków którzy w odróżnieniu od zachodu nauczeni są posiadania. Musisz mieć dom żonę dwa samochody i wszystko na kredyt. Wszystko co najlepsze to musisz mieć ponad stan
Ostatnio czytałem że jedna czwarta
@onomatopeja_: nie mam takich kompleksów by udawać w internecie kogoś kim nie jestem

@Frygus96: gdzie mnie niby wyjaśnili? xDDDD stosując ad personam i wyzywając mnie? jeżeli to uważasz za "wyjaśnienie" to pokazuje jakim prymitywem jesteś

@Ranger: dla ciebie śmieszne jest mieszkanie z mamą a dla mnie smieszne jest zrobienie z własnej woli z siebie niewolnika pakując się w dług którego w normalnej sytuacji gospodarczej nie byłbyś w stanie spłacić
@Mystoo:

jak tam miniratka? wzrosła? wiesz, że przy obecnej inflacji stopy powinny wynosić 15% w nie-patologicznym kraju? dałbyś sobie radę z taką ratą? czy pewnie zarasz zaczniesz wkręcać że jesteś #programista15k i to pikuś dla ciebie?


Programista nie, ale czekam na wakacje kredytowe i dopłatę do kredytu, które mają ruszyć od lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozdrawiam z własnego mieszkanka, w którym sobie piję kawkę, mniam.
@koniecswiatajestbliski: to nie jest twoje mieszkanie byku, bo nadal go nie spłaciłeś. jak niedługo z powodu kryzysu stracisz pracę(czego oczywiście ci nie życzę) i nie będziesz w stanie znaleźć nowej pracy i nie będziesz w stanie spłacać rosnących miniratek to ci bank to "twoje" mieszkanie zlicytuje, a potem to ty wrócisz mieszkać do rodziców z podkulonym ogonem i skończysz tak jak ja, tyle że jeszcze z długami
@koniecswiatajestbliski: kredyt HIPOTECZNY, nazwa mówi sama za siebie, dziecino. jak nie będziesz spłacał mieszkania to ci bank go zajebe i zlicytuje, a jak cena zlicytowania będzie mniejsza niż pozostałość kredytu to jeszcze w długach zostaniesz
@Mystoo: tylko, że będę spłacał. Dostanę niedługo wakacje kredytowe i dopłatę do kredytu, dam radę, nie bój żaby.

A mieszkanie warte jest teraz ok. 2 razy więcej, niż kiedy je kupowałem. Acha, mam też hajs na nadpłatę, ale wstrzymuję się bo czekam, żeby załapać się na rządową pomoc ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Mystoo: no spoko, to wkurzaj się na rządzących, a nie na ludzi, którzy wzięli kredyt bo to była ich jedyna szansa na własne lokum. To tacy ludzie jak ty, ciężko pracują i spłacają raty. Rządzącym dokładnie o to chodzi, żeby poróżnić ludzi, żeby skierowali swoją nienawiść na innych ludzi, a nie na rządzących.
@koniecswiatajestbliski: dużo jest takich ludzi, głównie jest to najniższa kasta społeczna pracująca w kołchozach która rzuciła się na tani kredyt. co chwilę słyszę grażynki które narzekają, że im miniratka wzrosła, a przykłady ludzi wyśmiewających mnie, że postanowiłem mieszkać z rodzicami zamiast wziąć kredyt(pomimo, że mam tyle oszczędności uciulane że stać by mnie było bez problemu na wkład własny) masz w tym poście powyżej
ty mówisz, że nadpłacanie to głupota, a ja będę miał kosmiczną bekę jak po tym kryzysie nadejdzie czas deflacji, to wtedy kredyciarze tak się obsrają, że będzie czuć aż na wyspach brytyjskich. ciekawe czy wtedy też będziesz płakał że nadpłacanie to głupota. z tego co piszesz to liczysz na utrzymującą się inflacje. mam szczerą nadzieję że się przeliczysz. nie wiem jaką masz umowę z bankiem, ale wiem, że w większości umów które