Wpis z mikrobloga

kredyciarze-normicy kiedyś śmiali się ze mnie, że mieszkam z rodzicami i że wgl musze być ułomny by w wieku 23 lat mieszkać z mamą, a dzisiaj płaczą, że im miniratke podwyższyli i że jak to tak xDD myśleli, że wygrali życie, bo wzięli kredyt kiedy było ujemne oprocentowanie(teraz przez inflacje de facto nadal jest), czuli się lepsi od tych "przegrywów" i "maminsynków", myśleli, że od tak dostaną mieszkanie i razem ze swoją julką założą szczęśliwą rodzinkę, a teraz się denerwują, że ludzie którzy nie #!$%@? się w długi jak ostatnie barany tak samo jak oni popierają podwyżkę stóp procentowych w celu ochrony polskiej waluty xDDDD mehh, kto zrozumie logikę normictwa. chcieli mieszkać na swoim, wiedzieli jakie wiąże się z tym ryzyko i że nic nie jest za darmo(no chyba, że byli tak głupi, że nie wiedzieli) to niech teraz ponoszą tego konsekwencje.
#przegryw #kredythipoteczny #bekazpodludzi
Mystoo - kredyciarze-normicy kiedyś śmiali się ze mnie, że mieszkam z rodzicami i że ...

źródło: comment_1651788422qdkBojxNhABrWHivBr2PJN.jpg

Pobierz
  • 73
@Mystoo miałem rok temu wybór: brac kredyt lub nie.
Podczas rosnącej inflacji 100% pewne było że stopy zaczął być podnoszone i nawet po 5 latach przy stałych ludzie nie chcieli żyć w niepewności.

Czesto ludzie których nie stać woleli odpuścić niż brać pod korek bo później same problemy. A teraz słyszy się że lepiej było brac bo pis pomoże.

Moi znajomi wzięli pod korek i teraz robią dziecko żeby trochę pomogło 500+
@Mystoo kiedyś mieszkanie w domach wielopokoleniowych to była norma. Wiadomo, ludzie dorastają, ptaszki wyfruwają z gniazdka, ale ekonomicznie zawsze będzie taniej mieszkać w więcej osób, a z familią to po prostu naturalne; kiedy ja zaczalem pracować to po prostu zacząłem też dorzucac się do domowego budżetu i żadnej ujmy w mieszkaniu z rodzicami tu nie widzę
użyłeś najniższej formy argumentu. jakie bzdury? kryzys był pewny już w 2018roku jeszcze kiedy nikt nie wiedział o koronawirusie ani o żadnej wojnie. wielu ekonomistów już wtedy odradzało brania kredytów oraz zachęcało do nadpłacania już istniejących, ale oczywiście po co ich słuchać, jakoś to będzie, no nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mystoo: nic nie chciałem ci argumentować miałem nadzieję że przeczytasz to co napisałeś i sam wywnioskuje
@Mystoo: ehhh wykopki, odrealnione dzieci żyjące wpisami na internecie. poza wykopem nie widzę nigdzie stękania, a tutaj większość to dzieci trolle, które mają radość ze komuś powinęła się noga xD praktycznie wszyscy moi znajomi wzięli kredyty, nikt nie dostał niczego od mamusi. nikt nie czeka na dopłaty i pomoce tylko każdy stara sie zapewnić jak najlepszy byt rodzinie. adaptacja do sytuacji i lecimy dalej, takie sytuacje nazywa się cyklem koniunkturalnym. raz
@Mystoo: no nie wiem, dla mnie to nadal śmieszne mieszkać z mamą w tym wieku, a dzięki kredytowi oszczędzam na inflacji - inflacja wyższa niż odsetki, więc jest git ¯\_(ツ)_/¯

Ale miło mi, że lepiej się czujesz wyrzucając to z siebie na wykopie. Mam nadzieję, że kiedyś będziesz szczęśliwy i mniej sfrustrowany życiem ()
a poza tym kredyciarze powinni zamiast oszczędzać pieniądze wydać je na nadpłatę żeby jak najszybciej wydostać się z kredytu. każdemu kredyciarzowi powinno właśnie na tym zależeć najbardziej.


@Mystoo: aspirujesz do Twórcy największej głupoty dzisiejszego dnia xD a wystarczy wziąć kalkulator i policzyć sobie ile realnie się spłaca kredytu. Dlaczego miałbym nadpłacać kredyt przy takiej inflacji i odsetkach, które są nadal niższe od niej (pomimo aktualnego podwyższenia stóp)?
Ty dzisiaj płacisz za