Wpis z mikrobloga

kredyciarze-normicy kiedyś śmiali się ze mnie, że mieszkam z rodzicami i że wgl musze być ułomny by w wieku 23 lat mieszkać z mamą, a dzisiaj płaczą, że im miniratke podwyższyli i że jak to tak xDD myśleli, że wygrali życie, bo wzięli kredyt kiedy było ujemne oprocentowanie(teraz przez inflacje de facto nadal jest), czuli się lepsi od tych "przegrywów" i "maminsynków", myśleli, że od tak dostaną mieszkanie i razem ze swoją julką założą szczęśliwą rodzinkę, a teraz się denerwują, że ludzie którzy nie #!$%@? się w długi jak ostatnie barany tak samo jak oni popierają podwyżkę stóp procentowych w celu ochrony polskiej waluty xDDDD mehh, kto zrozumie logikę normictwa. chcieli mieszkać na swoim, wiedzieli jakie wiąże się z tym ryzyko i że nic nie jest za darmo(no chyba, że byli tak głupi, że nie wiedzieli) to niech teraz ponoszą tego konsekwencje.
#przegryw #kredythipoteczny #bekazpodludzi
Mystoo - kredyciarze-normicy kiedyś śmiali się ze mnie, że mieszkam z rodzicami i że ...

źródło: comment_1651788422qdkBojxNhABrWHivBr2PJN.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@Mystoo: to nie tak, oni juz splacili czesc kredytu, teraz mierza sie z nadzwyczajną sytuacją i pewnie sobie poradzą tak jak poradzili sobie ze stworzeniem godnych warunkow początkowych dla szczesliwej rodzinki, a ty nadal jesteś łajzą
  • Odpowiedz
@Mystoo: To dopiero początek hiper kryzysu w Europie, a zwłaszcza w p0lsce. Część kredyciarzy skończy tak jak ich poprzednicy w Stanach 14 lat temu, pod mostami. I to mnie cieszy. Wygranymi będą ci, którzy nieruchomość czy inne dobra fizyczne już mają na własność.
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88: @SzczeM: jak sobie radzą, jak wszędzie się żalą, a rząd musi tworzyć dla nich specjalne programy? potraficie mi wytłumaczyć co jest złego w tym, że ktoś woli mieszkać z rodzicami i samemu zaoszczędzić na mieszkanie zamiast pakować się w kredyt po same uszy a potem płakać, czy jednak przekracza to wasze zdolności intelektualne, a gadacie tak by tylko poczuć się lepszymi, bez żadnego uzasadnienia?

@SzczeM: to nie jest
  • Odpowiedz
@Levander: dokładnie. myśleli, że za darmo sobie kredyt zaciągną a tu zong! ( ͡° ͜ʖ ͡°) też mnie to niesamowicie cieszy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
każdy porządny ekonomista i doradca finansowy od dawna ostrzegał, że pakowanie się w długi to najgorsze gówno jakie może być, ale kto by
  • Odpowiedz
@Mystoo: Ty lepiej wyjdziesz jak kiedyś odziedziczysz mieszkanie po rodzicach, niż oni z długami przewyższającymi wartość nieruchomości, na którą brali kredyt xd. A to dopiero początek, spokojnie. Jeszcze tylko gra na osłabienie złotówki i mamy komplet.
  • Odpowiedz
@Mystoo: Nie zawsze masz możliwość mieszkać z rodziną i oszczędzać w taki sposób. Mimo wszystko kredyt na pierwsze mieszkanie gdzie alternatywą jest wynajem jest opłacalny. Ludzie mogą pochodzić z małych miast, wiosek albo pojechać za lepszą pracą z dala od domu rodzinnego lub po prostu mieć na tyle trudną sytuację domową, że nie mogą tam zostać dużo dłużej niż do 18.
Po prostu nie potrafię zrozumieć radości z czyjejś krzywdy i
  • Odpowiedz
każdy porządny ekonomista i doradca finansowy od dawna ostrzegał, że pakowanie się w długi to najgorsze gówno jakie może być


@Mystoo: nie wstyd ci takie bzdury pisac ? ()
  • Odpowiedz
@Mystoo: Dziekuje, nie narzekam, jezeli to nie jest nadzwyczajna sytuacja to nie wiem co nia jest, ale fakt, ze nawet to trzeba uwzglednic, zeby w najgorszym przypadku nie wyladowac na przyslowiowym bruku . Choc nie jestem poszkodowany to najbardziej zastanawia mnie to Shadenfreude, wywolywanie tematu, kiedy nawet okreslenie pod korek jest trudne do zweryfikowania, moze ktos sie zabezpieczyl inaczej, moze rodzice pomagaja na koncu, a nie na poczatku hodujac maminsynka. Pamietaj,
  • Odpowiedz
@nbzwdsdzbcps: stary, ale spójrz obiektywnie. kto jest bardziej poszkodowany? kredyciarze którzy przez inflacje mają de facto ciągle ujemne stopy procentowe czy oszczędzający których oszczędności życia zżera teraz ogromna inflacja(która wg wielu analityków ma być do końca roku jeszcze większa!)? jakiś janusz weźmie sobie kredyt na jakiś gówno-kołchoz i rząd boi się podwyższać raty by ten nierentowny gównokołchoz nie upadł, pomimo, że nie potrafi sam się spłacić, a rządowi "zależy" na tym
  • Odpowiedz
@Login23: użyłeś najniższej formy argumentu. jakie bzdury? kryzys był pewny już w 2018roku jeszcze kiedy nikt nie wiedział o koronawirusie ani o żadnej wojnie. wielu ekonomistów już wtedy odradzało brania kredytów oraz zachęcało do nadpłacania już istniejących, ale oczywiście po co ich słuchać, jakoś to będzie, no nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@SzczeM: wtf?! pierwszy zwyzywałeś mnie od łajz, hipokryto xDDDDDDD
i to niby ja pluje
  • Odpowiedz
@Mystoo: Każdy obywatel jest pokrzywdzony inflacją bo kredyciarz też zarabia, też wydaje oraz oszczędza. Wydaje mi się, że nie skupiamy się na przyczynach problemu tylko na wojence jednych z drugimi. To wszelkie rozdawnictwo na jakie każdy z nas się składa, krótkowzroczność rządu i miernoty na ważnych stanowiskach są winne. Nakręcamy sobie inflację ogromnymi marżami rafineryjnymi bo przy tej cenie baryłki z obniżonym vatem płacić 7 zł za paliwo to rozbój w
  • Odpowiedz
@Mystoo: Ale PEANY tekstów xD. Ja tam se mieszkam ze starymi na 75m2 i nie narzekam ¯\(ツ)_/¯. W sensie nie narzekam NA CIASNOTĘ bo życie ze starymi to często udręka ale plusów zawsze i wszędzie będzie więcej - a teraz to już w ogóle jest jak w bajce w porównaniu z "na swoim - czyli z kredytem do końca życia wnuków" (ʘʘ).

2 lata temu MEGA
  • Odpowiedz
@Mystoo: @Levander: Tylko w cywilizowanych krajach kredyty hipoteczne są na stałej stopie i tylko kompletni imbecyle biorą na zmiennej. A banki już raz ubrały normictwo w kredyty frankowe a teraz mamy powtórkę z rozrywki tylko tym razem z kredytami opartymi na WIBORze. Niestety rząd ułatwia im spłacanie kredytów co wymusza jeszcze wyższe stopy procentowe i w efekcie może zaorać całą naszą gospodarkę. I zawsze można nie płacić kredytu. W tym
  • Odpowiedz
@nbzwdsdzbcps: tak, tylko, że wraz z rosnącą inflacją wzrastają też pensje i to często(chociaż oczywiście nie zawsze) jeszcze bardziej niż sama inflacja, a natomiast oszczędności już się nie zwiększą. raczej nie znam kredyciarzy co oszczędzają, a poza tym kredyciarze powinni zamiast oszczędzać pieniądze wydać je na nadpłatę żeby jak najszybciej wydostać się z kredytu. każdemu kredyciarzowi powinno właśnie na tym zależeć najbardziej.

oczywiście gdyby nbp nigdy nie dopuściło do tego żeby
  • Odpowiedz