Wpis z mikrobloga

Wybieramy się z dziewczyną na weekend do Edynburga (w sumie to 5 dni, bo tak tanie bilety były) i stąd mam parę pytań.
(O atrakcje w samym Edynburgu już ktoś wczoraj pytał, to pomijam.)

-Co warto zobaczyć w Glasgow w jedne dzień/dwa dni?
-A może jakieś ciekawe miejscówki poza miastem tymi dwoma miastami?
-Jakas ciekawa knajpa/bar/pub, którą tylko lokalni znają?
-Jak wygląda komunikacja? Busy/ tramwaje w mieście są spoko, czy może jednak Uber? I jak najlepiej dojechać do Glasgow; bus/pociąg?

A może nawet są tutaj jakieś Mirki z #edynburg (w sumie to może nawet #szkocja czy #glasgow ) żeby doradzić w jakiej okolicy szukać względnie taniego, ale dobrze skomunikowanego noclegu.

Wszelkie inne wskazówki mile widziane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@Kostexxx: > -Jak wygląda komunikacja? Busy/ tramwaje w mieście są spoko, czy może jednak Uber? I jak najlepiej dojechać do Glasgow; bus/pociąg?

Ja bym powiedział, że uber w edi, chyba że chcesz na cały dzień bilet i pasuje ci gdzie jeżdżą dane autobusy czy tramwaj, w razie czego to możesz wskoczyć i po prostu kupić pojedynczy. W Glasgow do tego masz metro, które w kółko jeździ.
Co do przejazdu Gla-Edi to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kostexxx: Edynburg da się przejść na nogach w te i z powrotem bez problemu, na pewno dzięki temu najlepiej odczujecie jego klimat.

Innym pomysłem jest kupić bilet na hop on/hop off busa (tak samo Edi jak i Gla) - płacisz raz i jesteście wożeni po najważniejszych atrakcjach w mieście.

Z żarcia polecam zaliczyć choć raz gdziekolwiek Scottish breakfast, spróbować haggis I świeżego fish n chips. Szkoci nie mają za bardzo swojej
@blacktyg3r: Dzięki za wskazówki. :)
Jak pogoda będzie znośna to mamy pomysł, właśnie żeby samemu się przejść cały dzień ścieżką bardzo podobną to tego busa.

A co to outdooru to jak najbardziej lubimy i bedziemy w miarę przygotowani ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jesteśmy 5 dni na miejscu więc wstepny plan zakłada 3 dni w Edi (w tym jeden dzień na Pentland Hills ) i 2 w Glasgow.
@Kostexxx: W Glasgow jeden dzień na indoor atrakcje (Kelvingrove, Riverside (must!), Katedra, Nekropolie) i wieczorem po centrum się poszwendać, drugi albo Loch Lomond (nie mam pojęcia jak z dojazdem miejskim niestety, my zawsze dupy autem wozimy :D) albo nad morze - Largs / Troon / Ayr - wszystko w granicach godziny do półtorej pociągiem czy busem powinno być.

W Edim też można nad morze (Portobello) i też mini outdoor (Arthur's seat).