Wpis z mikrobloga

Wykop bawi, wykop uczy…

Wczoraj, z przypadkowego wpisu, dowiedziałem się, że jestem brudasem nie znającym higieny i śmierdzący gównem. Czemu? Bo nie zaznałem w życiu takiego wynalazku jak bidet ( ͡° ͜ʖ ͡°) I co ciekawe, opinie tą potwierdziło kilkadziesiąt plusów.

Pod jednym z wpisów rozegrała się gorąca dyskusja o tym, jak można nie montować bidetu w nowych damach czy mieszkaniach. Czytałem komentarze z pewnym zdziwieniem ponieważ… w życiu z bidetu nie korzystałem. Ba, w nowym domu nawet mi przez myśl nie przeszło montować takowy.

W moim domu nigdy nie było takiego wynalazku (a mieszkałem za dzieciaka w nowo wybudowanym, dużym więc miejsca było aż nadto), nikt z rodziny nie miał, ze znajomych chyba też albo jakieś pojedyncze przypadki. Wywodzę się ze środowiska brudasów czy to jakaś 'regionalny produkt'?

Czy jestem jedyny? Jakiś dziwny? Poyebany? Zapraszam do dyskusji ;)

#budujzwykopem #remontujzwykopem #mieszkanie #dom #pytanie #gownowpis
ATAT-2 - Wykop bawi, wykop uczy… 

Wczoraj, z przypadkowego wpisu, dowiedziałem się...

źródło: comment_1651653402NuFQjo4jPCmvtmmviMZZ00.jpg

Pobierz

Bidet

  • Must have 39.4% (735)
  • Co to jest? 60.6% (1131)

Oddanych głosów: 1866

  • 119
  • Odpowiedz
@ATAT-2: nie jesteś jedyny i nie jesteś dziwny. Bidet i bidetki służą tylko do zalewania łazienki. Jak się jest na tyle brudnym, żeby musieć się podmyć, to można iść pod prysznic. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Drmscape2:

@ATAT-2: szczerze, mam bidet, ale dla faceta, to nie jest jakieś mega komfortowe rozwiązanie. Na pałkę, lepszy zlew na odpowiedniej wysokości, a na tyłek, to lepiej wziąć prysznic, jeśli
  • Odpowiedz
nie masz możliwości/pieniędzy? - myj dupę po sraniu pod prysznicem/nad wanną


@niochland: odkąd zacząłem się podmywać po sraniu to nawet powstrzymuje się przed sraniem w pracy, bo tam możliwości nie mam podmycia się xD zupełnie inny standard polecam każdemu. Wystarczy nawet gąbką z mydłem przejechać po rowie, a człowiek od razu czuje się czystszy.

@AgentGRU: Też tego nie robię i nie mogę pojąc jak tyle ludzi może srac w pracy
  • Odpowiedz
  • 1
Ja tam wycieram na sucho i wcale nie "rozsmarowuje po dupsku" (nie wiem co wy jecie, ze tak wam sie dzieje). Wycieram hemoroidy siedzac na kiblu a jak wstaje to sie chowaja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: brak bidetu nie jest jednoznaczny z brakiem higieny, ale sam dla wygody bym w sumie zamontował taka bidette, tylko jakoś nie mogę się zabrać za to xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RozowaZielonka: papierem toaletowym można po prostu zadbać o higienę, a nie "rozetrzeć" xd
+ chciałbym zauważyć, że papier toaletowy nie jest standardem w Polsce, a w całej zachodniej cywilizacji, ojkofobie
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Wśród Polaków hemoroidy to dość powszechna przypadłość. Jest to spowodowane między innymi wycieraniem dupy #!$%@? suchym i szorstkim papierem. Podmycie się jest zdrowsze i bardziej higieniczne. Myjka to powinno być minimum (choć jest niewygodna bo można łatwo zachlapać łazienkę). Ja mam bidet bo mam na tyle dużą łazienkę że mogę sobie na to pozwolić. Nie wyobrażam sobie jak można robić remont lub wykańczać/dom i nie przewidzieć chociaż myjki.
  • Odpowiedz
Bo nie zaznałem w życiu takiego wynalazku jak bidet


@ATAT-2: wiesz to jest tak, że teoretycznie możesz wieczorem nalać wody do miednicy i się cały umyć - teoretycznie to jak jest duża i na koniec siądziesz tam dupą to dosłownie cały i wszędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jednak większość ludzi w 2022 kąpie się tudzież bierze prysznic codziennie.

Podobnie z bidetem - to jest super sprawa
  • Odpowiedz