Wpis z mikrobloga

@Wikariusz123: No i prawidłowo. Niestety wiele osób przecenia znaczenie matury i studiów w życiu. Studia czy matura sukcesu finansowego w życiu nie przyniosą. Ktoś może powiedzieć że mogą ułatwić osiągnięcie tego, ale spotka się z rzeczywistością jak one wyglądają (poza medycyną i prawem). W tym czasie gdy można było budować własny biznes czy dobrą prace straci się na totalnie bezużyteczną wiedze i imprezy ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Ariul: matura otwiera ci ścieżkę na osiągniecie tytułów pozwalający ci się kształcić i w przyszłości dużo zarobić w zakresie który ciebie fascynuje. Studia są opłacalne tylko i wyłącznie gdy taka osoba interesuje się kierunkiem na jaki się zapisał, bo studia tylko objaśniają podstawy a student musi sam siebie poprowadzić w głąb tej tematyki by w przyszłości osiągnąć wysokie stanowisko i dobry cash. Dlatego znowu będzie na wykopie płacz, że wykopki wybrały
@Wikariusz123: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja na maturę nawet nie poszedłem. Zapewne zdałbym jakbym się trochę z matmy poduczył, ale nie miałem nawet na to czasu, i babka z matmy powiedziała że mnie nie dopuści bo jej wstydu narobię (wystarczy że da 1 ke i masz niezdany rok a warunkiem przystąpienia jest ukończenie szkoły). Od roku już pracowałem na siebie. Wyszedłem ze szkoły nawet z niezłymi ocenami,
@dawidczeta: Jestem zdania że jeśli się chce to samemu jest się w stanie przyswoić wiedze znacznie szybciej niż na studiach. Nikomu nie bronie itd. :D Oczywiście jak ktoś ma zainteresowania ale raczej pościk skierowany do osób które jak większość chce iść na coś dla samego pójścia, bo nie oszukujmy się ale ludzie siedzący na tagu to raczej tego typu maturzyści. Jak ktoś ma wiedze to śpi spokojnie właśnie teraz żeby być
@Ariul: oczywiście, że tak tylko studia przyśpieszają ci możliość awansu w danej dziedzinie. Jak ktoś jest kumaty to studia po prostu doprecyzują jego wiedzę i dadzą mu dodatkowe tytuły naukowe, które tylko utwierdzą jak dobra jest ta osoba. U mnie w zawodzie inżynier/magister odrazu daje ci awans na oficera, gdzie normalnie trzeba się namęczyć by coś takiego osiągnąć bez studiów ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@dawidczeta: Aaaa no wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak ma się w studiach jakiś cel to rzecz jasna. Ja nie wyobrażam sobie pracy na etacie dlatego też totalnie nie potrzebuje papierka. Chyba że dla własnej satysfakcji może kiedyś zrobię. Znajomy z którym współpracuje w tym roku się zapisał i zobaczymy jak to pójdzie ale myślę że na luzie. Trochę prywatnych lekcji na przypomnienie wziął :D i zapewne
@dawidczeta: Studia we współczesnym wydaniu to największa strata czasu jaką wymyślono. Jedyne, co jest w nich dobre, to ewentualne kontakty towarzyskie. Cała reszta to uczenie się bredni, które i tak nie mają praktycznego zastosowania w rzeczywistości. Studiowanie czegoś, to nie przelewki, tylko rzeczywista praca i robienie tego na uczelni mija się z celem. 99% dyplomów w Polsce można sobie dupę podetrzeć, bo o niczym sensownym nie świadczą.
Będziecie zapieprzać za tyle co wasi koledzy którzy wybrali zawodówkę albo i mniej


@Ariul: weź Janusz #!$%@?, bo wszyscy moi znajomi z osiedla, którzy nie poszli na studia to skończyli za granicą w kołchozie albo w polskim kołchozie, a ja teraz do ciebie piszę z roboty, gdzie od godziny jem śniadanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)