Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Tak sobie oglądam teraz Uncharted i w sumie mam taką rozkminę. Dlaczego twórcy ekranizacji gier robią film na podstawie gry i zmieniają wątki, zwykle biorą tylko origin historii i to jak wyglądają te filmy pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego nie wezmą całej historii z gry i nie przeniosą tego na ekran? Czy rzeczywiście ludzie by narzekali? A jakby cała historia była taka sama i tylko zakończenie inne? Przecież niektóre ekranizacje książek właśnie tak robią i bardzo często to zakończenie jest nawet lepsze od oryginału. Przykład "Mgły", "Wyspy Tajemnic" z DiCaprio czy "Jestem Legendą". I co? Ktoś narzeka, że właśnie zobaczył to samo co przeczytał? A na sam koniec dostał w papę, bo zakończenie jest inne i lepsze niż to co było w książce.

Tak na szybko z ekranizacji gier to broni się Silent Hill z 2006 i Hitman 2007 mi się podobał.

#film #horror #gry #ksiazki #ps4 #ps5 #xbox #filmnawieczor #przemyslenia
Pobierz
źródło: comment_1651519396JEqW8sB0upfihuE1uOVo1V.gif
  • 10
Dlaczego twórcy ekranizacji gier robią film na podstawie gry i zmieniają wątki, zwykle biorą tylko origin historii i to jak wyglądają te filmy pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego nie wezmą całej historii z gry i nie przeniosą tego na ekran?


@Mega_Smieszek: zrzynają po prostu cudzą robotę i udają, że robią coś sami¯\_(ツ)_/¯
@Mega_Smieszek: gdyby to jeszcze byly watki z jednej gry, a nie kufa z U3 i U4 xD. Muzeum czy scena z aukcja niby zmieniona, a jednak robia to samo. Chloe nawet, Drake (beach please), Sully (tu juz w ogole dramat xDDD). Latanie ze statkami przymkne oko, ale Sully niby taki fachowiec, a zamiast cofnac i ulowokac sie nad statkiem, to nadal probuje wyrwac zaczepy - juz nie mowiac o tym, ze
@Mega_Smieszek: Bodajże z gier na podstawie filmów to najbardziej podoba mi się Terminator Resistance, bo to jest taki trochę prequel-sequel do Terminatora 1 i 2. Czyli budują na tym co oferowały te dwa filmy, jednocześnie wprowadzając, z szacunkiem do materiału źródłowego, coś własnego tak, że wszystko łączy się w spójną całość.

Ale żeby zrobić taką grę to trzeba okazać trochę pasji i miłości do tego coś się robi (szczególnie, że prawa