Wpis z mikrobloga

Pewnie dlatego w Rosji jest ateizacja na poziomie zachodniej Europy


@IsaMujaheed: wydaje mi się że nawet bardziej, nie przypominam sobie aby na zachodzie pakowali księży czy pastorów do więzeń na długie lata a kościoły zmieniali w składy budowlane, warsztaty mechaniczne czy muzea ateizmu a ich wyposażenie było wyprzedawane aby mieć twardą walutę.
@ArtBrut: Co na odwrót? Niby zbudowanie propagandowej katedry zmienia coś w tym że społeczeństwo jest zateizowane, dokonuje się rekordowych ilości aborcji, w każdej dzielnicy są popiersia Lenina, a niemal każda wyżej postawiona postać rosyjskiej polityki była albo szychą partyjną albo służyła w KGB? Bo nigdzie nie napisałem że nie wykorzystuje się od czasu do czasu religii w propagandzie.
@tankowiec_lotus W Federacji Rosyjskiej obecnie Putin ma dylemat bo z jednej strony nie każdy wierzy w ten mit potęgi sowieckiej a z drugiej nie każdy jest silnie wierzący. Od dziesiątek lat były wzloty i upadki wiary prawosławnej ale nawet Stalin sięgał po te chwyty i wykorzystał wiarę do polityki. Putin obecnie próbuję połączyć tradycje komunistyczne i prawosławie i stworzyć coś co będzie łączyć ludzi w walce z wrogiem. Obecnie w Rosji dochodzi
@ArtBrut: No to nawiasem mówiąc typowe dla Cerkwi Prawosławnej, która już w 1927 ogłosiła wierność władzy radzieckiej mimo twardych prześladowań. Co nie zmienia faktu że obecne wykorzystanie Prawosławia nie zmienia nic w nie-konserwatywnym charakterze tego państwa. To po prostu zabieg marketingowy, w dodatku nawet niezbyt podnoszony przez ludzi u władzy a raczej wykorzystany przez ludzi pokroju Dugina.
@rencista:

Swój narod ściągnął w przepaść w imię tylko i wyłącznie własnych fobii i rojeń, system który stworzył w imię własnej żądzy władzy sprawił że rak korupcji przetoczył się przez ruską armie na tyle mocno że skończyło się kompromitacja na Ukrainie plus to czego się najbardziej obawiał czyli nato dzięki niemu przeżywa drugą młodość.

Ale przynajmniej dżendera nie ma.
@IsaMujaheed Co ma konserwatyzm do tego że od dziesięcioleci aborcja w Rosji to normalność? Rosja to państwo jak historia pokazuje pragmatyczne a z drugiej konserwatywne. Według mnie konserwatyzm to słowo które nie jest hermetyczne i potrafi lekko zmieniać sens w zależności o czym mówimy. Ja osobiście uważam że Rosja jest państwem konserwatywnym bo od setek lat plan działania wygląda tak samo i wiele się w kwestiach politycznych i ekonomicznych nie zmieniło. Na
@IsaMujaheed Co ma konserwatyzm do tego że od dziesięcioleci aborcja w Rosji to normalność? Rosja to państwo jak historia pokazuje pragmatyczne a z drugiej konserwatywne. Według mnie konserwatyzm to słowo które nie jest hermetyczne i potrafi lekko zmieniać sens w zależności o czym mówimy. Ja osobiście uważam że Rosja jest państwem konserwatywnym bo od setek lat plan działania wygląda tak samo i wiele się w kwestiach politycznych i ekonomicznych nie zmieniło. Na