Wpis z mikrobloga

Z racji że ten segment jest mało popularny w polszy to ciężko mi się szuka informacji na ten temat.
Chciałbym kupić pickup'a roczniki typu 07-2012 i nie wiem co co wybrać. (Chciałbym wydać do 50k)
Potrzebuje 4miejsc siedzących napęd 4x4 i raczej wole większe silniki.
Najbardziej myśle o ford ranger ale w podwójnej kabinie największa możliwa moc to 156km (według autocentrum) a to wydaje mi się trochę mało.
Potrzebuje go żeby czasem wrzucić na niego rowery czasem jakieś moto a i żeby było czym przywieźć rzeczy na chatę z budowlanego itp
Też docelowo tak dla fanu chciałbym go podnieść jakieś spoko opony włożyć itd

Możecie coś polecić z osobistych doświadczeń?

#motoryzacja #samochody #pickup #offroad #4x4
  • 17
@Malistral: nie kupuj mitsu i nissana
Najbardziej polecam Isuzu oraz toyote.
Ford na nasz rynek to klon mazdy bt50 oba auta koroduja na łaczeniu rama/paka.
Naklepszym wyborem jest toyota na drugim miejscu isuzu na trzecim vw amarok na końcu jest navara która ma dziadowate plastiki i gnije tak że sie łamia w pół.
@Malistral: @Malistral wybór masz w sumie niewielki. Ram ( miałem kilka ) , f150 ( również) I Titana /Tundrę.

Titana miałem. Tundry nie, ale Sequoie.

Hiliuxy są trwale , ale słabe to jest i ceny z dupy. Wspomnianego tu isuzu można obsmiac.
Guano srogie.

Ja proponuję Rama. Nie sposób być z tego niezadowolonym. Mój pracował w tygodniu wożąc materiały budowlane i ciągając lawety. W weekend jechaliśmy sobie w Bieszczady. Albo z
bigger - @Malistral: @Malistral wybór masz w sumie niewielki. Ram ( miałem kilka ) , ...

źródło: comment_1651415349jcT0o3QgXM1UE8i9fnzG48.jpg

Pobierz
@Tonari_Totoro: Ale wziac nissan chyba, nie?

Ale nissanow sie nie kupouje, bo Tonari tak gada.

A jeśli ktoś chciał duży silnik? To co mu po navarce ( #!$%@? zresztą- zgoda ze zesranym DCI? ) albo tym #!$%@? isuzu.

Forda z litości pominę. Budzet sie nie dopnie i slabe to okrutnie.

Hilux to fajny woz, ale zbyt mocno utylitarny. W tym budżecie trafi na zajezdzone guano, a może mieć fajny amerykański woz
  • 0
@bigger
@Tonari_Totoro

Przez myśl chodziło mi ściągnięcie np forda z usa
Wiadomo zawsze jest jakieś ryzyko ale przy odrobinie szczęścia można trochę zaoszczędzić/kupić nowy model.

RAM to jest genialny sprzęt i uwielbiam na niego patrzeć ale bałbym się że na moje potrzeby jest za duży

W sensie czasem będę potrzebował podjechać do lasu (mieszkam w górach) gdzie w wielu miejscach jest dość wąsko i tutaj gabart może przeszkadzać

Co do mocy to
@Malistral: No to jak juz amcarem to ich najwieksze wady Cie nie zaskocza. Z mustangu bylo ich az nadto. ( )

Rama w tym budzecie ogarniesz spokojnie. I to bylby moj typ.
Oprocz tego Titan nissan i Toyota Tundra.

No i F150. Tu nawet w "poltorej kabiny" spokojnie 4 osoby jada wygodnie. No i zwykle fabryczny system do hamowania przyczepy - fajna rzecz

Mi sie zajebiscie
bigger - @Malistral: No to jak juz amcarem to ich najwieksze wady Cie nie zaskocza. Z...

źródło: comment_1651427476qnScuP3zg1P6R4FQdQkd18.jpg

Pobierz
@Malistral: Moje #!$%@? tutaj niewiele zmieni. Umow sie na 4-5 jazd ze sprzedajacymi. I kazdym przejedz tak z 20+km wlaczajac w to teren jakis lekki i szybka trase.

Ide o flache, ze wybor bedzie skierowany w kierunku USA.
  • 0
@bigger dzięki za propozycje ale ja akurat małopolska więc mam kawałek. Ale obracam się w towarzystwie amcarowym (3 ziomków: mustangiem, camaro, charger) i wiem że ich znajomy ma rama to może zagadam żeby tam podbić i obczaić na żywo.

Wyglądowo F150 najbardziej mi siedzi u mnie na wsi bedzie ok ale czuje że parkowanie w mieście to będzie wyglądać tak że będę musiał parkować 30km przed miastem xd

Mega dzięki za wszystkie
@Malistral: Wedlug mnie tak naprawde krotsze/dluzsze nie ma specjalnego znaczenia. To auto i tak jest duze.

Ale rozmiar nie przeszkadza ( ͡ ͜ʖ ͡)
Moze jakbys w jakims gorskim, greckim miasteczku jechal.

Miejsca zajmuje podobnie co krotki bus. Naprawde pojedyncze przypadki na dlugie lata, ze nie mialem gdzie zaparkowac.
Jakbym mial dowozic tym pizze w centrym Warszawy to moze faktycznie byloby to upierdliwe i nieuzuasadnione, ale