Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siedzie na paru grupkach fb o nieruchomościach i remontach i nie moge zrozumieć skad ludzie mają tyle hajsu.

Średnia pensja to podobno 6 brutto, pandemia, wojna, ceny materiałów wywaliło na Andromede, ceny gazu i pradu są poza skalą, zaraz będziemy zjadać tynk ze ścian przez inflacje a nasze oszczędności znikają każdego dnia. A tam mam wrażenie jest całkowicie inny świat, świat bez problemów gdzie każdy ma miliony i zastanawia sie czy plytki ze złota czy z marmuru. Później robisz szybki OSINT i dalej nie możesz uwierzyć ze ludzie w takich zawodach mogą mieć takie zarobki które pozwalają na budowe takich chat. Oczywiście wszyscy minimum jeden bombel.

28 latka co jest nauczycielką barberstwa (ale ludzie uwielbiają wypieprzać pieniądze) pyta się czy spadek dachu w ich projekcie domu na 400 metrów jest wystarczający.
Albo samotka kobieta co ma biuro rachunkowe w mieścinie 15 tysiecy mieszkańców pokazuje łazienke o wielkości moich dwóch pokoi.
Albo 26 latka, tancerka pole dancing w też jakiejś małej mieścinie, chałupa taka że szczęna opada. Tyle ma klientów co zostawiają tyle pieniędzy u niej?
Albo 33 letni korpo kierownik co buduje wille z basenem i tarasem. HOW?!

A troche więcej OSINT i dowiadujemy się że mężem barberki jest radca prawny, syn prawników z dużego miasta w Polsce. Ojciec księgowej jest wielkim rolnikiem w jej rejonach. Meżem tancerki jest tirowiec z niemiec. Co nie zmienia faktu że 99% osób z tych grupek mają zawody w "eksluzywnych usługach" fryzjersko, tipsowych, tańcerskich, mechaników itd. Zawody które znikają z planszy przy pierwszych oznakach recesji bo kto będzie chodził do barbera za stówke gdy zaraz mogą mu zamknać zakład pracy bo firma nie jest w stanie spłacić kredytów przez wysokie stopy Glapy?

Kurde #programista15k tutaj z prawie 25 na czysto a w życiu nie pakowałbym tyle pieniędzy w jakiś dom w tych czasach! Nie wiadomo jak potoczy się przyszłość, czy za miesiąc będzie taki sam obrót, czy firmy nie wycofają projektów, czy ktoś będzie potrzebować lekcji pole dancingu czy low rider rower sięsprzeda.

Czy ktoś kto jest optymistą życiowym jak wyżej wymienieni może mi wytłumaczyć skąd taki pozytywny pogłąd na świat i zero zastananowienia się co będzie? Skąd tyle pieniędzy w takich usługach? Komu doczepiane rzęsy, tipsy, low ridery, skok na bungee, lekcje pole są potrzebne?! KOMU?!

#nieruchomosci #depresja #ekonomia #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #626c6389bef382f0183f78d3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Siedzie na paru grupkach fb o nieru...
źródło: comment_1651303014PdtUMUlhM3StbJ22yh2sDe.jpg
  • 49
AfrykańskiCzubek: @AnonimoweMirkoWyznania:
Różni ludzie mogą mieć różne priorytety na wydawanie kasy. Ja na przykład jeżdże 12 letnim Focusem, na wakacje tylko raz w roku, ale lokalnie i bez szaleństw.
Po prostu jesteśmy z żoną typami domowników (działka, ogródek, spacery i te sprawy), więc jak pracuje w IT to mogę sobie pozwolic na takie wydatki (może nie złote klamki, ale mam dosyć duży dom)

Zaakceptował: karmelkowa
ŻółtaFranca: Ziomek branża beauty to duza kasa. Mieszkam w wawie na bananowym osiedlu, co skrzyżowanie masz salon z pazurkami czy barbera z cenami typu combo za 150zl i wszedzie masz pełno ludzi. Pamietam jak po przeprowadzce poszedłem do jednego niczym do zwykłej Grażynki, ze siadasz i czekasz w kolejce to typ tylko mnie wyśmiał mówiąc, ze najwcześniej wolny termin ma na za 2 tygodnie w środki dnia, a jak chce przyjść
@AnonimoweMirkoWyznania:
Ty myślisz, że do średniej krajowej wliczają się działalności?
biuro rachunkowe to spoko biznes, tylko klientów trzeba nałapać, bez problemu można robić te 10-20k w mniejszym mieście (biura rachunkowe w mniejszych miastach często droższe niż w większych bo konkurencja mniejsza).
poledancerka to pewnie też z 10 wyciąga lekko, a jeżeli dorabia sobie i ma sponsora czy dwóch to i 20 przekroczy spokojnie..
Inna kwestia, że ludzie mają spadki/pomoc od starych
ZbożowaJulka: Kolejnym przykładem może być dziedziczenie działek pod miastem.
Moja teściowa ma kilka hektarów na obrzeżach miasta. Kiedyś to było zadupie, ale teraz wybudowali autostradę, hipermarket i osiedla wokoło. Podzieliła wszystko na mniejsze działki i sprzedaje co jakiś czas. Kilkanaście lat temu sprzedała kawałek to kupiła sobie mieszkania na wynajem, z czego sama się utrzymuje. 5 lat temu sprzedała dwie działeczki to kupiła szwagrowi mieszkanie w centrum Warszawy. Obecnie posiada jeszcze