Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siedzie na paru grupkach fb o nieruchomościach i remontach i nie moge zrozumieć skad ludzie mają tyle hajsu.

Średnia pensja to podobno 6 brutto, pandemia, wojna, ceny materiałów wywaliło na Andromede, ceny gazu i pradu są poza skalą, zaraz będziemy zjadać tynk ze ścian przez inflacje a nasze oszczędności znikają każdego dnia. A tam mam wrażenie jest całkowicie inny świat, świat bez problemów gdzie każdy ma miliony i zastanawia sie czy plytki ze złota czy z marmuru. Później robisz szybki OSINT i dalej nie możesz uwierzyć ze ludzie w takich zawodach mogą mieć takie zarobki które pozwalają na budowe takich chat. Oczywiście wszyscy minimum jeden bombel.

28 latka co jest nauczycielką barberstwa (ale ludzie uwielbiają wypieprzać pieniądze) pyta się czy spadek dachu w ich projekcie domu na 400 metrów jest wystarczający.
Albo samotka kobieta co ma biuro rachunkowe w mieścinie 15 tysiecy mieszkańców pokazuje łazienke o wielkości moich dwóch pokoi.
Albo 26 latka, tancerka pole dancing w też jakiejś małej mieścinie, chałupa taka że szczęna opada. Tyle ma klientów co zostawiają tyle pieniędzy u niej?
Albo 33 letni korpo kierownik co buduje wille z basenem i tarasem. HOW?!

A troche więcej OSINT i dowiadujemy się że mężem barberki jest radca prawny, syn prawników z dużego miasta w Polsce. Ojciec księgowej jest wielkim rolnikiem w jej rejonach. Meżem tancerki jest tirowiec z niemiec. Co nie zmienia faktu że 99% osób z tych grupek mają zawody w "eksluzywnych usługach" fryzjersko, tipsowych, tańcerskich, mechaników itd. Zawody które znikają z planszy przy pierwszych oznakach recesji bo kto będzie chodził do barbera za stówke gdy zaraz mogą mu zamknać zakład pracy bo firma nie jest w stanie spłacić kredytów przez wysokie stopy Glapy?

Kurde #programista15k tutaj z prawie 25 na czysto a w życiu nie pakowałbym tyle pieniędzy w jakiś dom w tych czasach! Nie wiadomo jak potoczy się przyszłość, czy za miesiąc będzie taki sam obrót, czy firmy nie wycofają projektów, czy ktoś będzie potrzebować lekcji pole dancingu czy low rider rower sięsprzeda.

Czy ktoś kto jest optymistą życiowym jak wyżej wymienieni może mi wytłumaczyć skąd taki pozytywny pogłąd na świat i zero zastananowienia się co będzie? Skąd tyle pieniędzy w takich usługach? Komu doczepiane rzęsy, tipsy, low ridery, skok na bungee, lekcje pole są potrzebne?! KOMU?!

#nieruchomosci #depresja #ekonomia #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #626c6389bef382f0183f78d3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Siedzie na paru grupkach fb o nieru...

źródło: comment_1651303014PdtUMUlhM3StbJ22yh2sDe.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: wiesz co to roznie bywa. ja kupilem dom za 530k euro pod Buksela
zarabialem wtedy z zona ponad 20k euro miesiecznie
wiec w sumie ktedyt niski, ja chcialem wiekszy, wiekszy dom itp
ale zona woli czuc sie bezpiecznie i choc mamy stala stope 1.17% (calkowite oprocentowanie) na 20 lat i rate placimy dosc nisk to nie chciala dc 800 czy 1mln na cos wiekszego

i w sumie teraz jak mamy taki "tanszy" dom (tani jak na okolice) to ja spokojnie moge mniej pracowac,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Stopy procentowe były na dnie to ludzie brali kredyty pod korek. Sam znam takich. Programiści 20k i dwie fury w leasing plus dwa kredyty hipoteczne. Jak dostawali pensje to od razu 10k na spłatę zobowiązań. Z zewnątrz patrzysz i widzisz króla, chcesz wyjść na miasto to 200 zeta na jakieś fajne jedzenie i browarki to już nie, bo nie starczy do pierwszego.

Druga sprawa to priorytety. Ja tam wole
  • Odpowiedz
@Kiedysbedeczerwonka nie wiem, czy to tak.

MI życie dało popalić a z drugiej strony dało czekoladki. Dom, w zabudowie szeregowej - może i nie szczyt marzeń, ale już kilka razy musiałem walczyć o niego, bo świat stwierdził, że za dobrze idzie.
jak widzę takie info, to też się zastanawiam skąd ludzie mają kasę. Przykład z rodziny - bliższy krewny kupił sobie ostatnio 3cia gitarę elektryczną (że średniej półki), rok temu kupili
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Co nie zmienia faktu że 99% osób z tych grupek mają zawody w "eksluzywnych usługach" fryzjersko, tipsowych, tańcerskich, mechaników itd. Zawody które znikają z planszy przy pierwszych oznakach recesji bo kto będzie chodził do barbera za stówke gdy zaraz mogą mu zamknać zakład pracy bo firma nie jest w stanie spłacić kredytów przez wysokie stopy Glapy?


Pisałem kiedyś o tym wpis to było święte oburzenie. Czekam z utęsknieniem na
  • Odpowiedz
@Kiedysbedeczerwonka: nie rozumiem. To przez niepewną sytuację na swiecie (która zawsze jest niepewna) nie powinni inwestować w mieszkania i domy? Pieniadze maja z kredytow bo inaczej przh takich zarobkach nie postawią domu. Dom to tez inwestycja.
To nie jest jakis optymizm. Oni próbują po prostu normalnie żyć.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy ile ludzi chodzi do barberów. Za combo (broda + góra) płaci się ok. 160-200zł. Przeważnie te osoby przychodzą co 2 tyg.
Kursy barberskie: od głowy 10K zł. Na takim szkoleniu masz 5 osób i kurs trwa pare dni. Łatwa kalkulacja.
  • Odpowiedz
Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy ile ludzi chodzi do barberów. Za combo (broda + góra) płaci się ok. 160-200zł. Przeważnie te osoby przychodzą co 2 tyg.


@Marcinowy: przestaną ¯\_(ツ)_/¯ Efekt czerwonej szminki wejdzie, Rossmann stonks, branża beauty wraca do obsługi wesel.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: mnie też to dziwi, że taka inflacja , paliwo wszystko drogie a oni stawiają wielkie chałupy ba remonty niczym z katalogów a płytki to nie z leroy czy castoramy a jeżeli już to same marmury itd. Większość zadłużona po sam kurek ale i tak mnie dziwi że tak spokojnie tak kasę wydają i w ogóle.
  • Odpowiedz
Sam sobie odpowiedziałeś - hajs starych, istnieje też garstka osób przed 30 z własną działalnością, którzy też mogą coś tam za gotówkę zbudować. Cała reszta kisi się z rodzicami / na wynajmie i wieku 30 lat kupuje klitkę na kredyt.
  • Odpowiedz