Wpis z mikrobloga

Pierścionek zaręczynowy nie musi (choć oczywiście), może kosztować kilka pensji! Mirki, ten post jest trochę odpowiedzią na często pojawiające się pytanie „Jaki pierścionek zaręczynowy?”. Niedocenianą, a jedną z najważniejszych kategorii wyboru, o której zdarza się Wam zapomnieć, jest… gust Mirabelki. Jeśli Wasza Wybranka, lubi minimalistyczny styl, zapewne źle się będzie czuła w pierścionku z karatowym kamieniem, choćby nie wiem jak piękny był to pierścionek. Przyjęło się, że skoro pierścionek zaręczynowy to musi być diament i owszem może być, ale nie musi. Być może dziewczynie bardziej podobają się kolorowe kamienie (rubiny, szafiry, albo szmaragdy) w towarzystwie (lub nie) małych diamentów… Nawet decydując się na pierścionek z dużym białym kamieniem, nie musi być to diament i chwilówka w Providencie spłacana przez najbliższy rok. Może zamiast diamentu warto rozważyć moissanit albo leukoszafir (biały szafir), co znacznie obniży koszty pierścionka. Jaki kolor złota preferuje Wasza dziewczyna? Żółte, białe, łączone kolory a może różowe? Jaki kształt szyny, pierścionek klasyczny z jednym kamieniem, czy bardziej fantazyjny? Niestety Mirki, trzeba usiąść i odrobić zadanie domowe, bo nikt za Was nie zrobi tego dobrze….. Rzucenie pytania „Jak myślicie czy ładne?”, odpowie na pytanie czy wypowiadającym się Mirabelkom przypadł do gustu (przy okazji idę o zakład, że kilku Mirków doradzi Wam, że to ostatni moment by uciekać ( ͡° ʖ̯ ͡°)), a nie że będzie podobał się Waszej Wybrance. Tak więc podsumowując: zastanów się co podoba się Twojej dziewczynie, po drugie zastanów się jaki masz budżet (no niestety tego nie przeskoczymy…). Pamiętajcie, że to nie Wy ani Wasi znajomi będą nosić ten pierścionek, tylko to Ona nosząc go ma się w nim dobrze czuć. No i warto wziąć pod uwagę mniejsze pracownie złotnicze, a nie tylko opierać się o największych sieciowych graczy, bo i taniej i często lepiej możecie mieć zrobione (wiem co mówię… ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ). Zawsze możecie zrobić „wywiad przemysłowy” w dużym sklepie i uzbrojeni już w jakąś wiedzę, co Wam się podoba, skierować swoje kroki do lokalnego złotnika, który pomoże Wam zrealizować wymarzony pierścionek dla Waszej Mirabelki.

Zaprezentowany niżej zloty pierścionek ze szmaragdem, pomimo że kosztował u mnie ok. 2k, okazał się właśnie tym wymarzonym. I w momencie, kiedy Klienci pojawili się u mnie, żeby zamówić obrączki, dziewczyna z dumą pokazywała mi mój własny wyrób ( ͡° ͜ʖ ͡°), chwaląc chłopaka, że dostała swój wymarzony pierścionek zaręczynowy.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na moje social media na film jak powstawał ten zaręczynowy pierścionek ze szmaragdem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
YT: https://www.youtube.com/channel/UCfDtufzlJNNZIwz4kA2rHvw
FB: https://www.facebook.com/totemy.bizuteria
IG: https://www.instagram.com/totemy.annaruminska/

#pierscionek #bizuteria #jubilerstwo #slub #zareczyny #oswiadczyny #wesele #krakow #zlotnik #handmade #rzemioslo #chwalesie #niebieskiepaski #rozowepaski #totemybizuteria
totemy_bizuteria - Pierścionek zaręczynowy nie musi (choć oczywiście), może kosztować...

źródło: comment_1651217057YbljRQgV6fykpGEJqGG03a.jpg

Pobierz
  • 23
@ReceNaGloweKasztanie: ależ mnie Twój wpis zbulwersowal... Pierścionek złoty próby 585 (waga 3.0 g) ze szmaragdem w szlifie brylantowym. Wymiary szmaragdu 3.5 mm (masa 0.19 ct), kamień naturalny, przejrzysty. O ile doskonale rozumiem, że nie musi się podobać, o tyle z pozostałymi "madrościami" no nie mogę się zgodzić, choć na pewno są miejsca (Aliexpress, Shopee) gdzie można znaleźć coś taniej, ale obawiam się, że nie będzie to ten kruszec i ten kamień...
@totemy_bizuteria: Mam ponad karatowy kamień i czuję się z nim super, mimo że nigdy nie nosiłam pierścionków. Jakoś wyszło, że mąż trafił w mój gust () z tego co wiem to najpierw szukał samego diamentu, a gdy ten się już znalazł w takiej czystości i parametrach jakie miał założone, to go kupił i dopiero oprawił w obrączkę.
Przyznam, że kolorowego kamienia chyba bym nie