Wpis z mikrobloga

Mireczky #pcmasterrace mam pytanko. Posiadam laptopa, takiego ja wiem.. może 6 letniego (coś koło tego). Strasznie drażni mnie, że wolno pracuje (od samego początku tak pracuje). Jest sens w wymianie dysku (mam HDD, myślałem o wrzuceniu jakiegoś SSD) i dołożeniu troszkę RAMu (teraz jest 8, jest miejsce na 16)? Czy to tylko ratowanie trupa?
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@hanys_barbarzynca zmiana na ssd to chyba najbardziej jakościowy upgrade jaki można zrobić w komputerze, śmiało.
Zobacz czy czasem nie masz w nim wolnego slotu na m2? Wtedy możesz kupić mniejszy i system na SSD a stary dysk nadal możesz wykorzystać na magazyn danych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kuroszczur: możesz samemu, taka operacja nazywa się klonowanie dysku, są do tego specjalne programy, oczywscie pasuje mieć jakiś dodatkowy dysk gdzie można obraz dysku skopiować a najlepiej to pecet + kieszeń na dyski, wówczas tylko przekładasz, ale można zrobić mając tylko laptopa.
  • Odpowiedz
@hanys_barbarzynca: jako że uwielbiam przywracać stare kompy do stanu używalności: tak, jak najbardziej. SSD to absolutna podstawa, 8gb ramu jest OK, ale szczerze to pomyślałbym jednak o daniu mu 16 gb w przyszłości. Windows 10 powinien na tym względnie śmigać. Ostatnio znajomej resuscytowałem gównolaptopa (słaby procek, nie pamiętam już jaki ale jakieś i3, 4gb wbudowanego (kek) ramu, stary HDD. Wymieniłem dysk na SSD, dołożyłem kolejne 4 giga ramu, zainstalowałem EndeavourOS
  • Odpowiedz
@hanys_barbarzynca: dyski hdd byly najwiekszym spowalniaczem starych kompów. Mam 10 letni laptop, wrzucony jest tam SSD i smiga, ojciec narzekał na swojego 5 letniego Asusa, pyk ssd i smiga jak marzenie, 14 letnia stacjonarka na core2duo? SSD 128 GB na system plus jakies p------y i komputer znowu żyje jak należy. 18 letni laptop HP ? Dolozony SSD i komputer dalej pracuje jako pc do programów serwisowych w garażu. Na koniec
  • Odpowiedz
@hanys_barbarzynca: Kupuj SSD bez zastanawiania się, do tego jak masz możliwość postaw czysty system i jak umiesz to rozłóż sprzęt i wyczyść z kurzu okolice wiatraka. RAM to sprawa drugorzędną, nie wpłynie za bardzo na szybkość działania. Działanie dysku SSD zobaczysz już od pierwszego uruchomienia, nie zawiedziesz się.
  • Odpowiedz