Wpis z mikrobloga

Nosz kurna mirasy czy jest tu jakiś spec od akustyki który mi pomoże (nawet odpłatnie) bo pisałem do paru firm i za każdym razem nie dowiedzialem sie nic oprócz tego co lata po necie - kawalerka w bloku z lat 60tych na ostatnim piętrze, wrzucam profesjonalny schemat ( ͡° ͜ʖ ͡°) chce odizolować pokój od sąsiadów tak aby nie słyszeli muzyki, zwrócić prosze uwagę że pokój ten tak naprawde dzieli tylko jedną ściane z somsiadem bezpośrednio (z innych stron jest albo ulica albo łazienka kuchnia)

Pomysł jest taki żeby tę ścianę z somsiadem zabudowac dodatkową ścianką np z cegły (tu musi być masa przedewszystkim, bo to izoluje) no i później ewentualnie wytłumić wszysykie ściany w pokoju wełną, pianką chuywie czym
Dodam ze w pokoju tym nie ma centralnego ogrzewania wiec zadnych pionów z rurami, bedzie tylko jednostka klimy

1. Tym sposobem teoretycznie izoluje sie od sciany somsiada i reszty, ale czy bedzie faktycznie jakiś efekt czy moze jeszcze jakies inne rozwiązanie?
2. Co z somsiadem z dołu? Korek akustyczny pod panele to chyba trochę za słabo a z drugiej strony co mam dodatkową wylewke betonu napierd4lac? xD sam nie wiem

#akustyka #budujzwykopem #remontujzwykopem #produkcjamuzyki #audio #audiofile
Pobierz
źródło: comment_1651191678y9jMXV179Wm4ignqcmms0p.jpg
  • 8
@potezny_papiesz: co za różnica z czego ściany i tak tego nie przeskoczysz, absolutnie najskuteczniejsze jest DODATKOWA warstwa nawet jak niskiej jakości to i tak DUŻO lepsze dwie kiepskie niż jedna dobra, akurat w akustyce tak jest. Tani podkłąd jak najgrubszy pianka xps są takie za 2zl za m2, na to gówniane panele 10zl m2, na to normalny podkład i normalne sensowne panele na ściany podkłady paneli najtansze xps na to wełna
1. Tym sposobem teoretycznie izoluje sie od sciany somsiada i reszty, ale czy bedzie faktycznie jakiś efekt czy moze jeszcze jakies inne rozwiązanie?

2. Co z somsiadem z dołu? Korek akustyczny pod panele to chyba trochę za słabo a z drugiej strony co mam dodatkową wylewke betonu napierd4lac? xD sam nie wiem

@potezny_papiesz: podaję rozwiązanie, które zadziała na 100%
Pobierz
źródło: comment_16512117212ANtu97i9OnMK7FRliYvMJ.jpg