Wpis z mikrobloga

Ubuntu: jedna z najbardziej przyjaznych użytkownikowi dystrybucja linuxa, polecana początkującym, teoretycznie zastąpi Windowsa.

Też Ubuntu: nie ma #!$%@?, żeby zmusić ten system do zapamiętania domyślnego wyjścia audio. Ustawienie to resetuje się przy każdym restarcie systemu. Żadne magiczne komendy z internetu nie pomagają.

Zaraz jakiś upośledzony fanboj wyjedzie z tekstem, że problem jest między krzesłem a monitora.

#linux #windows #systemyoperacyjne #ubuntu
  • 42
@ly000: myślę że może tak być bo wyjście audio zmienia się tylko jak przestanie być wykrywane, ale masz pełno rozwiązań tego problemu, to nie windows:
- odpalaj komendę przy starcie systemu
- zainstaluj wtyczke do gnome która ukrywa niechciane wyjścia audio
- wpisz problem w google
itp.
@ly000: windows od razu działa może jak tylko otwierasz internet explorer żeby zobaczyć śmieszne obrazki na wykopie, nic innego tam nie działa niestety
ostatnio po prawie roku przerwy miałem nieprzyjemnośc kompilowania appki dla klienta pod windowsem to myślałem że mnie #!$%@? ułomność tego badziewia a trwało to 1h
aż zainwestowałem kolejne 10 minut swojego czasu żeby napisać actions pod budowanie tego w chmurze żebym przypadkiem nie musiał odpalać gówna nigdy więcej
kompilowanie kodu, tylko do tego ten system się nadaje. polecanie go zwykłym użytkownikom to celowe uprzykrzanie innym życia.

twój problem na pewno wynika z braku obycia z linuxem, na windowsie tez jest masa problemów ale po prostu znasz rozwiązania to się nimi nie przejmujesz a dla kogoś kto dopiero przechodzi np. z macos to windows jest upośledzonym systemem


@bruuh: mój problem wynika z tego, że ten system jest niedopracowany.

nawet aplikacja
Pobierz ly000 - kompilowanie kodu, tylko do tego ten system się nadaje. polecanie go zwykłym ...
źródło: comment_1651161174eL9LOffZ8f0FNVVmFB6mZr.jpg
kompilowanie kodu, tylko do tego ten system się nadaje. polecanie go zwykłym użytkownikom to celowe uprzykrzanie innym życia.


@ly000: no widzisz a z drugiej strony ktoś kto używa od lat linuxa nawet tego nie może powiedzieć o windowsie ¯\_(ツ)_/¯

aplikacja video nie znam tej aplikacji, dałeś zdjęcie obrazka z błędem z którego nic nie wynika, zainstaluj sobie ze sklepu mpv albo vlc i będzie działać
miej na uwadze że linux to
@ly000: używam linuxa od lat i nigdy nie naprawiłem sam żadnego buga po prostu wpisywałem teksty błędów w google i znajdywałem odpowiedź w 5 sekund, tymczasem po 7 latach od premiery windows 10 ma on dalej te same problemy których rozwiązania do tej pory nigdzie nie ma a bot na forum microsoftu odpisuje "have you tried turning the PC off and on again?"

jak idziesz srać to też wołasz mame żeby
@bruuh: program się zwyczajnie wysypuje i zwraca "Segmentation fault (core dumped)". tego się nie da po prostu wygooglać, a nie chce mi się bawić w debugowanie aplikacji, albo zwyczajnie nie mam do tego umiejętności. dlaczego domyślna aplikacja do oglądania video nie działa przy świeżej instalacji systemu? takie coś na windowsie mnie nigdy nie spotkało. oby tak dalej, to z linuxa na desktopie nie nigdy nie będzie korzystało więcej niż 2% użytkowników.
@ly000: na pewno nie wywala tylko tyle bo żaden program na linuxa nie wywala takiego skąpego błędu, po prostu nie chce ci sie nawet porozwijać zakładek i zobaczyć co jest w stacktrace albo odpalić w terminalu, a ja nie mam zamiaru cię tego uczyć bo nie widzę w tobie potencjału na wartościowego członka community, wracaj tam skąd przyszedłeś
po prostu nie chce ci sie nawet porozwijać zakładek


@bruuh: mózg sobie gościu porozwijaj

opie wywalaj ten syf, miejsce linuxa to subsystem pod windowsem albo serwery, tego syfu ne da się używać, chyba, że to twoje jedyne hobby i masz ochotę #!$%@?ć 2000h w błoto

zaraz jakiś nerd przyjdzie i stwierdzi, że Ubuntu to gówno i tylko Debian/Manjaro/Mint, instalujesz tę ich dystrybucje i jest jeszcze gorzej
@etchelion89: no i dlatego linux ma tylko 2 czy 3% ¯\_(ツ)_/¯ tylko różnica jest taka że to ty dzwonisz bo linuxa nikt nikomu nigdzie nie wciska, to jest darmowy system i darmowe aplikacje i nikt nie będzie poświęcał czasu na edukacje niepełnosprytnych użytkowników komputerów, jest dokumentacja, jest google, są issue na githubie, są fora - nie umiesz korzystać to nie zawracaj nikomu głowy
tylko różnica jest taka że to ty dzwonisz bo linuxa nikt nikomu nigdzie nie wciska, to jest darmowy system


@bruuh: ale przeglądasz ty czasem tag #linux albo r/linux? jest nachalna propaganda, że linux jest lepszy od windowsa. ludzie chwalą się tym, że usunęli swojej mamie czy babci windowsa i zainstalowali linuxa. mówią, że do przeglądania internetu linux sprawdzi się tak samo dobrze, a może lepiej. jak widać, to nie jest prawda,
ale przeglądasz ty czasem tag #linux albo r/linux?


@ly000: tak mam powiadomienia z tego tagu stąd widze że dzwonisz, tagi windows nie obserwuje i się tam nie wypowiadam bo mnie mało interesuje co się dzieje w szambie

linux jest darmowy tylko wtedy, gdy twój czas jest nic nie warty


@ly000: pewnie dlatego całe IT siedzi na linuxie albo macos, bo ich czas za który się płaci $60/h jest nic niewarty,
tak mam powiadomienia z tego tagu stąd widze że dzwonisz, tagi windows nie obserwuje i się tam nie wypowiadam bo mnie mało interesuje co się dzieje w szambie


ok, czyli rozstrzygnijmy to raz na zawsze: linux na desktopie jest #!$%@?. skoro się z tym zgadasz, to na #!$%@? mi odpisujesz? o co ty się kłócisz?

pewnie dlatego całe IT siedzi na linuxie albo macos, bo ich czas za który się płaci $60/h
ok, czyli rozstrzygnijmy to raz na zawsze: linux na desktopie jest #!$%@?.


@ly000: wniosek z instytu danych z dupy? umiesz czytać? baitujesz?

rzeczywistość: 48,62% na Windowsie, 25,32% na Linux, 25,19% na MacOs


@ly000: skoro programują w .NET to na czym mają siedzieć? na iOS? przescrolluj sobie wyżej o jeden czy dwa wykresy i przemyśl zanim napiszesz kolejnego posta na temat o którym nie mas zielonego pojęcia, jak będzie potrzebny ktoś
skoro programują w .NET to na czym mają siedzieć? na iOS? przescrolluj sobie wyżej i przemyśl zanim napiszesz kolejnego posta na temat o którym nie mas zielonego pojęcia


@bruuh: a ok, jak programują w .NET, to już nie zaliczają się do "całego IT". wot logika.

wniosek z instytu danych z dupy?

wniosek na podstawie tego, że tego gówna aktualnie używa 2% ludzi i cały czas spada.
@ly000: nie mam czasu tłumaczyć ci podstaw pracy w IT i jaki system do czego jest potrzebny i dlaczego w jedną strone sie da w druga nie, umów sie na konsultacja za które zapłacisz to ci wszystko opowiem