Wpis z mikrobloga

Cześć wykopki :) wykopki to chyba pejoratywne nie?
Tak więc witam koreczki :D

Słuchajcie mam komputer stacjonarny który się kurzy w piwnicy w moim domu rodzinnym. Parę lat temu kupiony był za 7k, wiadomo, grafika już nie jest tam najnowsza, ale nadal płyta główna była przyzwoita, procesor jakiś i7, SSD, 16gb ram, bardzo fajna obudowa i dodatkowe chłodzenie.. nie znam konkretnych specyfikacji, jadę na weekend majowy i będę znał wszystko.. ale ja nie o tym.

Jak najlepiej sprzedać taki komputer? Czy jako całość, podliczyć mniej więcej jego wartość i ogłaszać gdzieś lokalnie (jednostka trochę waży) gdy może najlepiej sprzedawac pojedyncze podzespoly, i czy znajdą się chętni na nienajnowsza kartę graficzną (1080 GTX z tego co pamiętam) czy płytę główną MSI Z87 G43 itp?

Rozwiązywal ktoś z was podobną sytuację? Gdyby nie mój mobilny tryb życia napewno bym rozbudowywał po prostu ta jednostkę bo ma naprawdę fajne fundamenty, ale nie mam na to niestety miejsca. Pozdrawiam!

#pc #komputery #pcmasterrace #kiciochpyta
  • 4
@Alteraktywny: Zacząłbym najpierw od sprawdzenia, czy działa bo jednak z piwnicami różnie bywa ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co do sprzedawania to ostateczny sposób zależy od samych części i też miejsca zamieszkania. W teorii najwięcej pieniędzy możesz dostać jak sprzedasz wszystko pojedynczo, ale jak nie mieszkasz w jakimś ludnym miejscu to ciężko będzie to zrobić lokalnie a przesyłki kosztują.

Ja bym albo sprzedał całość dla wygody (zwłaszcza jeśli
@Alteraktywny: z87- rozbudowywanie 9 letniego kompa to tak srednio, co do sprzedazy to grafe napewno szybciej sprzedasz oddzielnie, i7 to pewnie masz 4770k albo cos takiego to wciąż juz dosc leciwa konstrukcja i lepiej jest kupic cos nowego na 12400 albo 11 i miec gwarancje i szybsza jednostke...
@Amasugiru: @Zerp:
odkopałem jakieś zdjęcia stare, pochrzaniło mi się troche z tym MSI, to było w moim starym z 2012 pc :)

Płyta główna: Z170 Pro Gaming
RAM: 16GB Kingston DDR4
ASUS ROG STRIX GTX 1070 GAMING
Intel Core i7 6700K
Zasilacz: Thermaltake Toughpower Grand RGB 850W

Do tego jakieś fajne chłodzenie, ale nie pamiętam dokładnie jeszcze jakie, na pewno droższa, elegancka i większa niż standard obudowa, no i 2x
źródło: comment_1651174436Vid4txEhDwEPMcXH3tqjta.jpg