Wpis z mikrobloga

Przed chwilą zniknął wpis na #tinder z fotą dziewczyny i afrykańskimi dziećmi, prawdopodobnie w szkole.

Pisałem poniższy komentarz, ale już nie udało mi się go wysłać, bo wpis został usunięty. Myślę, że temat jest ważny i warto to nagłaśniać.

@Emble: @RomanPL: @sztafet: @noorey:
Dokładnie, kilka osób wspomniało o tym. Nazywa się to "wolonturystyka". Polecam ten artykuł i świetny odcinek podcastu dlaczego jest to złe i jak taka "pomoc" powoduje czasem zabieranie dzieci od ich rodziców i tworzenie sztucznych "sierocińców" dla turystów, którzy przyjeżdżają "pomagać".

http://www.drzazgiswiata.pl/zapotrzebowanie-na-sieroty/

Z tego zdjęcia nie da się wywnioskować, gdzie była ta dziewczyna i co robiła, ale takie pozowanie coś może podpowiadać ;-)

#turystyka #podroze #wolontariat #wolonturystyka #afryka
Pobierz KKKas - Przed chwilą zniknął wpis na #tinder z fotą dziewczyny i afrykańskimi dziećmi...
źródło: comment_1651136133DBVsR6Xs4uVinVtsRrVJwa.jpg
  • 6
@KKKas generalnie virtue signalling at its finest :) Dzięki, nie znałam terminu "wolonturystyka", trafny.

Jest wiele opcji wolontariatu na miejscu, w Polsce: domy dziecka, hospicja dziecięce, oddziały onkologiczne. Ale to pewnie nie jest dla niektórych wystarczająco fotogeniczne.
generalnie virtue signalling at its finest


@noorey: virtue signaling jest wtedy, kiedy piszesz i mówisz o czymś, żeby wszyscy myśleli, że jesteś dobrym człowiekiem, ale nic z tym nie robisz. Fakt, że gdzieś tam wyjechała już ją dyskwalifikuje z virtue signalingu.