Wpis z mikrobloga

  • 296
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu odwołał wykład Mentzena, który nawet nie był inicjatywą uczelni tylko jakiegoś kuca studenta. A memcen wielki piewca wolności słowa się potężnie zesrał na FB i wyprodukal ścianę tekstu, pisząc jak to on im jeszcze pokaże XD.

Jak to jest, że uniwersytety i profesorowie (ciekawe czy doktorzy też XD) to źródło wszelkiego zła i lewactwa, ale jakoś wszyscy się tam pchają, żeby opowiadać swoje bajki?
#bekazkonfederacji #bekazprawakow #neuropa
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest, że uniwersytety i profesorowie (ciekawe czy doktorzy też XD) to źródło wszelkiego zła i lewactwa, ale jakoś wszyscy się tam pchają, żeby opowiadać swoje bajki?


@deziom: Bo liczą na to że zostaną z nich wyrzuceni. Serio, o to tutaj chodzi. Memcen był na uniwersytecie w P------e Wielkim - to nie jest informacja która przebije się do mainstreamu.

Memcena LEWACTWO WYRZUCIŁO z uniwersytetu w P------e Wielkim ZA MÓWIENIE
  • Odpowiedz
@deziom: @Frasad: @mnik1:
Uniwersytet powinien oficjalnie odpowiedzieć, że nie wyrzuca nikogo za poglądy, tylko po prostu jest instytucją służącą poszerzaniu wiedzy naukowej. Tak jak wydział geografii nie jest miejscem dla wykładów płaskoziemców, tak uniwersytet ekonomiczny nie jest miejscem dla wykładów pana Memcena.
  • Odpowiedz
@deziom: Beczka, że Mentzen narzeka na cenzurę debaty akademickiej w tym przypadku. Tylko, że Mentzen tam miał być tylko dlatego, że znany jest z polityki, bo bynajmniej nie za swoje osiągnięcia naukowe. Co prawda ekonomia to nie moja dziedzina i nie wiem, jak tutaj stoimy naukowo, ale chyba nie jest aż tak źle, by na wykłady zapraszać gościa z tak prezentującym się dorobkiem naukowym?

No chyba, że był tam jednak
a.....s - @deziom: Beczka, że Mentzen narzeka na cenzurę debaty akademickiej w tym pr...

źródło: comment_16511356326RLSToGArwSqlOj1fqAhhH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@deziom: Ale z niego płakuś co mu się należy wszystko xD To, że uczelnia jest publiczna, nie oznacza faktu, że byle dyngus z ulicy może przyjśc i wygłaszać swoje bajki ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale to myślenie komunistyczne, że to publiczne, więc mi się należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Co prawda ekonomia to nie moja dziedzina i nie wiem, jak tutaj stoimy naukowo, ale chyba nie jest aż tak źle, by na wykłady zapraszać gościa z tak prezentującym się dorobkiem naukowym?


@aegispolis: Doktorat Mentzena to jeden z tysięcy doktoratów w Polsce z słabymi artykułami, które opublikowano w wydziałowych pisemkach naukowych z kiepskim poziomem recenzji naukowej. Artykułami, których nikt nigdy nie przeczyta.

Przeglądałem jeden z artykułów - zastosowanie znanej metody do analizy lokalnego rynku kantorów. Problem bez znaczenia naukowego, mało interesujący, zero jeśli chodzi o wkład w naukę
  • Odpowiedz
@wolodia: Takie też miałem podejrzenia patrząc na to, że ostatnia jego publikacja jest z 2012 roku. To musiało być jeszcze za czasów studenckich, jakichś kółek naukowych, a potem nic. Widać sprawdza się stare powiedzenie, że w królestwie ślepców jednooki jest królem.

A akurat środowisko Konfederacji jest ostatnim, które by wiedziało, jak funkcjonuje świat nauki.
  • Odpowiedz
Takie też miałem podejrzenia patrząc na to, że ostatnia jego publikacja jest z 2012 roku. To musiało być jeszcze za czasów studenckich, jakichś kółek naukowych, a potem nic. Widać sprawdza się stare powiedzenie, że w królestwie ślepców jednooki jest królem.


@aegispolis: Część z tych prac to są, niestety, publikacje związane z jego doktoratem. Dlaczego są takie słabe, a jego promotor nie jest współautorem - trudno powiedzieć.

A akurat środowisko Konfederacji
  • Odpowiedz
@wolodia: Ja mówiłem nawet o innej świadomości świata nauki. Wczoraj w tym znalezisku o Mentzenie jeden fan się śmiertelnie obraził, jak zasugerowałem, że jego dorobek naukowy delikatnie mówiąc nie jest zbyt imponujący, aby jego wykłady były wartościowe z tego powodu.

Kuc się obraził, powiedział, że nie ma nic za darmo, a poza tym Mentzen ostatnio wydał książkę. Zero świadomości, że to jednak jest różnica, czy ktoś ma recenzowane artykuły w
  • Odpowiedz
@aegispolis: No tak, ale nie wymagajmy za dużo - mało kto rozróżnia książkę recenzowaną czy artykuł recenzowany od zwykłej książki. Większość w ogóle nie rozróżnia za bardzo publikacji o charakterze naukowym od zwykłej publicystyki... Gdyby nie pandemia, to zapewne mało kto kojarzyłby hasło "peer review".

Akurat to nie jest typowa cecha korwinistów, choć może ona wyglądać bardzo jaskrawo na tle ich przekonania o byciu jedyną merytoryczną opozycją która myśli racjonalnie.
  • Odpowiedz
@deziom: To już dwa razy było na Wykopie. Raz z tagiem "beka z lewactwa" i teraz z "cenzura". Powinno być z tagiem "beka z szurów" i "beka z podludzi", i przy okazji jeszcze "rosja", za to że Mentzen razem z Korwinem wyrzucili swojego rzecznika, za nazwanie putina "zbrodniarzem".
  • Odpowiedz
Większość w ogóle nie rozróżnia za bardzo publikacji o charakterze naukowym od zwykłej publicystyki... Gdyby nie pandemia, to zapewne mało kto kojarzyłby hasło "peer review".


@wolodia: No i ja nawet nie uważam, że każdy musi. Tylko gdy ktoś po raz setny pisze, że "naukowcy kłamali/pomylili się", a potem się okazuje, że wcale nie, bo skłamał redaktor piszący o tej pracy, który przeczytał wyłącznie nagłówek, to mnie strzela ( ͡°
  • Odpowiedz
Tak jak wydział geografii nie jest miejscem dla wykładów płaskoziemców, tak uniwersytet ekonomiczny nie jest miejscem dla wykładów pana Memcena.


@kurczok: porównanie średnio trafione bo akurat Mentzen całkiem dobrze odnajduje się w k--------u polskich przepisów podatkowych i taki wykład mógłby mieć wartość dla studentów
  • Odpowiedz
@Rejetn: Mam przyjaciela na SGH i sam się interesuję ekonomią jako amator. Memcen nie jest jakimś niewiadomo kim, ale z zasady mówi dobrze jeżeli chodzi o ekonomie, przynajmniej jeżeli chodzi o tłumaczenie jej działania ludziom mało wykształconym. C--j wie czemu nie dali mu tego wykładu, ale on sam w odpowiedzi zesrał się jak dziecko.
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: a czyli chłopski rozum dla motłochu oraz korwinistyczne bajeczki i austryjacka szkoła ekonomii, która na poważnych zachodnich uniwersytetach, jest traktowana jak sekta

Mam przyjaciela na SGH


XDdddDd
  • Odpowiedz
@Rejetn: Przecież memcen nie jest przedstawicielem austriackiej tylko chicagowskiej szkoły ekonomii, a przynajmniej pamiętam że gdzieś się tak wypowiadał swego czasu XD
A to drugie podaje jako mój najwyższy autorytet jaki mam, bo to że na studiach miałem mikro i makroekonomię oraz że w wolnym czasie mogę sobie poczytać o ekonomicznych p--------h to jeszcze nic nie znaczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chociaż z drugiej strony nasz
  • Odpowiedz