Wpis z mikrobloga

Mirki, #skarbowka już nie jest taka sama co kiedyś. Przez pomyłkę zrobiłem nadpłatę podatku, poszło więcej niż w deklaracji. Nawet nie zauważyłem.

Po dwóch dniach telefon z #us i miła Pani pyta czy to celowe (czy będzie korekta) czy tylko pomyłka i zwrócić.

Żadnych naburmuszonych bab. Sami poinformowali. Miło, przyjemnie. Proponują zwrot bez żadnej zwłoki. Szok i niedowierzanie.

propsy dla rzeczowych i kulturalnych urzędników i urzędniczek. Tak trzymać a wyciągniemy to państwo na świetne tory.

#podatki #tax #ksiegowosc #urzadskarbowy
  • 53
@MiKeyCo: Ja wczoraj dostalem list, ze termin na zaplate podatku mi minal. Dostalem kalkulacje z odsetkami, wiecej najtanszy znaczek pocztowy kosztuje niz ta kara.
@MiKeyCo: przestawiłem ostatnie dwie cyfry przy robieniu przelewu i zapłaciłem kilkanaście złotych za mało. Zadzwonili zapytac, czy się przypadkiem nie walnąłem i żebym po prostu przelał to co brakowało. Też bylem zaskoczony.
@MiKeyCo: prawda, wypełniałem w tamtym roku jeden wniosek i machnąłem się w dacie. Zadzwoniła miła Pani, przeprosiła że niepokoi, że zmieniła datę, ale potrzebuje obok mojej parafki i czy znalazłbym chwilkę żeby podjechać, też byłem w mega szoku że tak miło się da ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MiKeyCo: różnie jest, ja od prawie 10 lat jestem jakoś tam związany z doradztwem podatkowym i zawsze było tak że po drugiej stronie ludzie byli w większości normalni. Czasem się jednak trafi dziwny przypadek, jak w życiu. Myślę że stężenie dziwnych ludzi w skarbówce nie odbiega od średniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MiKeyCo: podobne doświadczanie mam, chodziło o zwrot - chyba nie podałem nr konta, albo podałem już nieaktualne, to babeczka najpierw dzwoniła kilka razy nie zrażając się że nikt nie odbiera, zostawiła maila, w żołnierskich słowach przekazała jak to poprawić i sprawa załatwiona raz dwa bez wychodzenia z domu.
@MiKeyCo: Same here, ostatnio załatwiałem na infolinii sprawę z działalnością i było bardzo miło! Podobnie muszę pochwalić infolinię NFZ bo zawsze jedynie moment czekania a pomoc i obsługa na najwyższym poziomie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MiKeyCo: Miałam podobną sytuację. Dostałam pismo z prośbą o kontakt, napisałam do pani maila, ona szybko odpisała z dokładnym opisem, w jaki sposób mam zrobić korektę, z czego wynika błąd etc. Wszystko super miło i sprawnie ()