Wpis z mikrobloga

Buduję taras, mam już wkopane betonowe bloczki w odpowiednich punktach. Jak najprościej zamontować do nich drewniane legary? Aktualnie myślę nad użyciem kątowników, tj. po dwa kołki 8 do bloczku i po dwa zwykłe wkręty nierdzewne do legara, kątowniki raz z jednej raz z drugiej za każdym bloczkiem.
Na YT robią różnie, np. Mario Budowlaniec przewiercił legary, potem zamontował pręt 16 gwintowany kotwą chemiczną i następne nakrętką mocował, ale mi to brzmi na sporo więcej zabawy niż kątowniki. Wyszło by niewiele taniej na oko.
Są jeszcze takie uchwyty w kształcie U, ale to z kolei kosztowo wychodzi srogo, a i tak musiałbym wiercić dużym wiertłem + kotwa.

Jakieś protipy? Mój pomysł z kątownikami się nada? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#budujzwykopem #remontujzwykopem #budownictwo #taras
  • 8
@Master_of_Bukkake: amator here, dyble czyli te metalowe kotwy, tak? Zwykłe kołki np. 8, jakich używam do ścian, nie stykną? I zwykłe wkręty nierdzewne?
@Login_musi_miec_conajmniej_4_znaki: say what, całą konstrukcję po prostu położyć na bloczkach? :D planuję dać podkładki gumowe bo przypadkiem mam ich z 20 to tylko dokupić muszę (no i zniwelować różnice na bloczkach, bo jednak wkopać perfekcyjnie co do mm to nie umiem), to nie widzę sensu olejowania betonu
@aso824: Pewnie że możesz kątownikami tylko bierz te wzmocnione przetłoczeniem.
Problem z kołkami rozporowymi może być taki że ci pęknie bloczek. Dlatego zwykle się zatapia kotwy podczas lania betonu lub robi na chemii.