Wpis z mikrobloga

@WastaWasta:
Hej Mirki, borykam się z problemem natury prawnej. Jestem osobą fizyczną i w 2020 roku zrealizowałem 3 zlecenia graficzne dla klienta z UK. Szkopuł polega na tym, że nie do końca wiedziałem jak rozliczyć podatek dochodowy i na chwilę obecną nie uiscilem za niego wpłaty do US. Na jutro wyznaczyłem sobie wizytę (nie jest to wezwanie do wyjaśnień, tylko moja własna wola) w urzędzie skarbowym w celu dopytania się jak mam wyliczyć zaległy podatek i chciałbym go od razu zapłacić. Czy przed wizytą w urzędzie powinienem zgłosić czynny żal, czy mogę to zrobić zaraz po wizycie w urzędzie? Chciałbym się z tego rozliczyć przy składaniu deklaracji za poprzedni rok i mieć to z głowy. Dziękuję za pomoc. #podatki #pit #urzadskarbowy
  • 3
@Jan_Pawel_drugi_zajumal_mi_szlugi: Poszło całkiem sprawnie w moim urzędzie. Pani kazała mi przeliczyć kwoty Euro na PLN archiwalnym kursem sprzed dnia otrzymania przelewu. Pozniej policzyć od tej kwoty dochodowy, od tego odliczyć 50% koszty uzyskania przychodu z uwagi na przeniesienie praw autorskich. Kazała mi odpalić e-US przekonwertować deklaracje na pit 36, wprowadzić dane do systemu i po problemie. Podatek zapłacony, baz zadnych kar. Mam nadzieje, że nie bede musial składać żadnych korekt. Na