Wpis z mikrobloga

Mam problem z Kia Ceed 2009. Blokuje mi hamulce w zupełnie randomowych momentach, zazwyczaj jak przyhamowuję aby zwolnić, ale też nie za każdym razem. Aby odblokować hamulce wystarczy, że wcisnę mocniej pedał i jest git. Dzieje się to zupełnie losowo, zazwyczaj jak przejadę już kilka kilometrów. Auto było u dwóch mechaników, mam wymienione klocki, prowadnice, przeczyszczone wszystko. Przez miesiąc było w miarę ok i znowu się zaczęło. Problem praktycznie nigdy nie występuje jak zahamuję ostro np. Z 80 do 20 km/h albo jak zatrzymam się zupełnie (gdy wciskam mocno pedał) . Dzieje się tak jak wciskam lekko pedał by zwolnić. Brak jakichkolwiek ubytków płynu hamulcowego. Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło #!$%@?ć?

#kia #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 7
@nieocenzurowany88: w masterze jak tak miałem to po jakimś czasie zaczęło się ślizgać sprzęgło, podejrzewam że mogło się minimalnie zapowietrzać i przez to czasami pedał hamulca twardniał w losowych momentach, bo później po wymianie sprzęgła nigdy więcej się mi takie coś nie powtórzyło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nieocenzurowany88: hm, ciekawe. Znam podobny przypadek. Serwo/wspomaganie hamulców było dziwnie uszkodzone. Właśnie przy lekkim hamowaniu, zaworek potrafił się zablokować właśnie"wciskając hamulec" z większą siłą. Zobacz czy podciśnienie do serwa jest ok/przewód nie uszkodzony.
Może spróbować bez wspomagania jak sprawa wygląda?

Daj znać jak naprawisz