Wpis z mikrobloga

No i znowu jakiś zawodowiec, robiący do kuwety zapomniał, że podczas jazdy należy patrzeć na drogę a nie na laptopa...

https://krakow.tvp.pl/59846022/masowy-wypadek-na-a4

To, że ktoś bawił się w zmianę koła na autostradzie to też patologia - z drugiej strony gdyby zgodnie z zaleceniami stał na pasie awaryjnym i czekał na lawetę to też by się pewnie tak skończyło...

Pobierz
źródło: comment_1651062287j2IEByVej4IROF1RSsfe71.jpg
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enron: Był bus zabezpieczenia tak więc ewidentna wina pro drajwera. Po to zresztą jest pas awaryjny.
Nie wiem jak to działa w PL ale w DE możesz zadzwonić na 112 i poprosić o asystę polizei w czasie zmiany koła.
@enron: Był bus zabezpieczenia tak więc ewidentna wina pro drajwera. Po to zresztą jest pas awaryjny.


To brzmi dość profesjonalnie ale z tego co widzę w artykule to po prostu drugi bus zabezpieczał pierwszy - stojąc ciut wcześniej. Nie wiem czy były jakieś błyskawki itp...

Nie wiem jak to działa w PL ale w DE możesz zadzwonić na 112 i poprosić o asystę polizei w czasie zmiany koła.


@fishery: zdaje
@fishery: no właśnie, dlatego właśnie mam pewne wątpliwości - co nie zmienia faktu, że pan zawodowiec raczej nie patrzył gdzie jedzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@enron: Zaraz na grupach pojawiają się stale tłumaczenia kolegów po fachu że pewnie zasłabł. Ogólnie to bardzo słabowita grupa zawodowa.
Po tym dzwonie na A6 pod Szczecinem, kiedy zginęło 6 osób, jeden z profesjonalnych kierowców stwierdził autorytatywnie że każdemu może się zdarzyć chwila nieuwagi...