Wpis z mikrobloga

W weekend startują rowery miejskie.
Co ciekawe na ten rok "opiekę" zachowuje nextbike tym razem na okres 2 a nie 3 lat.

Liczba stacji zostanie zachowana w liczbie 26
4 stacje z najgorszą średnią wypożyczeń zostało przeniesionych
ul. Starzyńskiego > Aleja Niepodległości i pływalni krytej MOSiR
Norwida > Rynek Wieluński
rondo Guzika > PKP (od strony tramwaju)
ul. Jesienna > Aleja Brzozowa

Liczba rowerów to 240, niektóre są wyposażone w foteliki dla dzieci.

Zasada pierwsze 30 min za darmo zostaje, ale czy cenny kolejnych godzin ulegną zmianę...zobaczymy.

Dla mnie osobiście ważne jest by wszystko działało na aplikacji nextbike'a (obecnie Częstochowy nie ma w systemie, ale jest to spowodowane, że system oficjalnie wystartuje w majówkę), bo niestety na ios nie ma dedykowanej aplikacji CRM (android taką posiada).

https://czestochowa.naszemiasto.pl/rower-miejski-w-czestochowie-ruszy-1-maja-239-rowerow/ar/c1-87

#czestochowa
  • 14
@Miecz12: Pierwsze 30 min każdego wypożyczenia jest darmowe. Można tym sposobem darmowo jeździć ze stacji na stację, tylko jakbyś miał wypożyczyć ten sam rower co oddałeś (bo np. innych by nie było), to trzeba odczekać jakiś czas. 10-15 min? Nie pamiętam dokładnie. Ale w tym czasie może wypożyczyć rower ktoś inny.
ul. Jesienna > Aleja Brzozowa


@thesc: na mapie w apce jest na Brzozowej, są rowery itp, w rzeczywistości w tym miejscu jest nic. albo mam halucynacje z niedożywienia. wczoraj i dziś szukałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@r0bs0n: to sorry, myślałem, że chodziło ci o ulice brzozową.
z danych na stronie wynika, że stacja istnieje i nawet działa, więc albo jest w okolicy, albo czary ( ͡° ͜ʖ ͡°)