Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki

Poszukuje do domu/domowych zastosowan:
1. Suwmiarki elektronicznej. Mitutoyo to raczej nie ta polka cenowa. Zostaje tylko Limit (stosunek cena/jakosc)?
2. Szczypiec do ciecia kabli ogolnego przeznaczenia. Raczej Knipex, ale biorac po uwage oznaczenia ich produktow i ilosc mozna cholery dostac. Ktos moglby nakierowac?

#warsztat #narzedzia #diy #elektronika #majsterkowanie
  • 14
  • Odpowiedz
@ketrish: 1. Ja bym brał mitutoye mimo wszystko - raz a porządnie i będzie na całe życie. Limit nie znam
2. duże czy takie obcinaczki bardziej jak mirek wyżej napisał? Knipexy są ok, racja, mają dużo odmian: wielkość, rączki, haczyki do zawieszania, itp. Musisz wybrać sam. Jak nożycowe takie normalne to alternatywą dla knipexa może być wiha. Drożej np. milwaukee ludzie chwalą.
  • Odpowiedz
Suwmiarki elektronicznej


@ketrish: Byle gówno z marketu da sobie radę. I szczerze, to sobie daruj elektroniczną do domu. Użyjesz raz na dwa miesiące, zimą zapomnisz wziąć do domu i przemrozisz baterię, a potem - jak będziesz potrzebować - to nagle z półminutowego pomiaru zrobi ci się godzinny wypad do jakiejś galerii w poszukiwaniu zegarmistrza, który ma baterie.
  • Odpowiedz
2. duże czy takie obcinaczki bardziej jak mirek wyżej napisał?


@Vadzior: elektryka/elektronika przydomowa - wlasnych slupow stawiac nie bede

który ma baterie.


@teh_m: akurat wszelakie "okraglaki" (CR-ki) sprzedajemy w pracy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
akurat wszelakie "okraglaki" (CR-ki) sprzedajemy w pracy


@ketrish: To fajnie. Musisz pamiętać, żeby sobie wziąć baterię z pracy, jak na wieczór zaplanujesz awarię w domu.
  • Odpowiedz
@ketrish: Sam posiadam o taką: https://allegro.pl/oferta/suwmiarka-elektroniczna-150mm-corona-c3431-0-01mm-10486870045 (tylko kupiona już dawno, zdecydowanie poniżej tej ceny, przy tej cenie za niewiele więcej masz limita). Może wygląda ona jak pozostałe chińczyki dostępne na innych aukcjach, ale nie doświadczyłem nic z tego na co skarżą się w opiniach przy tańszych wersjach. Z czasem jak bateria zaczyna się rozładowywać to potrafi czasem zgubić zero (pokaże 0,01 lub 0,02), ale wystarczy wyzerować przy złożonych szczękach i jest
  • Odpowiedz
@ketrish: 1. nie znam
2. aha czyli mogłeś od razu pisać, że o takie maleństwo Ci chodzi. Myślałem, że coś takiego co ja wstawiłem. Bo tym to małe kabelki potniesz. Oczywiście do takich zastosowań będą ok.
  • Odpowiedz
@ketrish:

To są szczypce precyzyjne dla elektroników.
Są super do np. przycinania nóżek scalakom, ale jak nimi dziabniesz drut stalowy to szczerba.
Trzeba pilnować, bo już kilka wyszczerbiłem jak "tylko raz" chciałem szybko uciąć fortepianowy 0,5mm.

Jak chcesz bardziej uniwersalne to Knipex 70 01 110, te są ok do stali i na tyle małe że do elektroniki też dają radę.
Tak ogólnie do domu przydają się też większe: Knipex 74 02
  • Odpowiedz
@Vadzior: wiekszosc zycia potrzebowalem tylko takich "malenstw" jak @eeemil: napisal o

74 02 180

wydaja sie byc ok.
typu

70 01 110

zawsze po latach raczki sie "zeslizgiwaly" i byla lipa, tudziez wole bardziej "ogumione" obecnie
  • Odpowiedz