Wpis z mikrobloga

Jest sobie pewne #aso #ford we #wroclaw i poszło auto do naprawy. Przy odbiorze pytam czy mogę zabrać ze sobą "uszkodzone" części i dowiaduję się, żebym je mógł posiąść to musiałbym im jeszcze zapłacić, bo niby oni je wysyłają na wymianę. Ogólnie jak dla mnie pokrętna odpowiedź.

Czy no norma w ASO? Pierwszy raz się z takim czym spotkałem...

#samochody #mechanikasamochodowa ##!$%@?
merti - Jest sobie pewne #aso #ford we #wroclaw i poszło auto do naprawy. Przy odbior...

źródło: comment_1650895978a3u7ZLKm2Rg2qVvxIxxRYV.jpg

Pobierz
  • 19
@merti: Jeśli wymieniałeś skrzynię biegów to idzie to na zamianę - znam zakład który takie regeneracje robi właśnie pod ASO forda... zwłaszcza jak jest to gwarancyjna naprawa.

Pograwancyjne rządzą się innymi prawami.

Inne części różnie.

Napisz co się popsuła i jaki ford.
@kidrys: przeciez ja zapłaciłem za nowy wiec dlaczego mam płacić za stary? Co to za #!$%@? logika?
Moim zdanie pewnie chcieli go zregenerować za grosze i wstawić kolejnymu łosiowi jako nowy
@merti: Nie do końca. Ten który kupiłeś to najprawdopodobniej jest regenerowany (ale to nie tak ze kupiłeś dziadostwo, obudowa jest wykorzystywana od nowa a to co w środku jest nowe). Inaczej zapłaciłbyś za nowy kilka tysięcy. Ten depozyt nazywa się Surcharge (nie wiem jak to jest po polsku) chodzi o to żeby nie wywalać starej części do kosza bo większość tak zrobi i żeby były owe obudowy dostępne do przyszłych regeneracji.
@kidrys: Jest nowy, bo świeci się jak psu jajca. Widać nowe bebechy, nowa obudowa, teraz chyba oszczędzajo na materiale stojana, bo wiecej jest "okienek" no i tabliczka znamionow jest i stoi 2021r ale to nie ważne.

Bo i tak dalej nie rozumie i z logiki jest robiona kurtyzana. Dwa kafle ale jeszcze dopłać pan za swój stary jak chcesz to dla mnie złodziejstwo i robienie ludzi w #!$%@?. Dobra, jak by
Dwa kola to chyba i tak za duża cena jak na nowy


@merti: pojechałeś do aso i się rzucasz o za wysokie ceny? Zastanów się nad sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@merti: wyżej już kilka osób Ci wytłumaczyło jak wygląda sytuacja a Ty dalej swoje.
Alternator z Twojego samochodu został oddany w ramach "zniżki" za nowy (który nie musi być nowy, może być po regeneracji) i zapewne zostanie zregenerowany.
Chcesz dostać swój stary alternator do ręki to zapłać za niego równowartość tej "zniżki". Czego nie rozumiesz?
@merti: Taniej i ekologiczniej jest wymienić cały środek alternatora, niż wyprodukować go od zera. Z tego co pamiętam jest to wymóg UE, żeby jakiś % dostępnych części podlegał regeneracji.