Wpis z mikrobloga

wyjazd na 4 dni na #rower - co zabrać? Spać będziemy w hotelach więc odpada namiot/śpiwór. Plan mamy na 150km/dzień i krótkie zwiedzanie miejsca docelowego po południu stąd na liście mam zwykłe ciuchy, trasa za +/- miesiąc albo i później więc będzie raczej ciepło.

To pierwsza taka moja trasa więc pojawia się pytanie co zabrać xD? Na liście nie dodaję jedzenia rowerowego (batoniki, żele, izotoniki) bo to będzie rozkminiane osobno

dodatkowe spodenki rowerowe
dodatkowa koszulka rowerowa
skarpetki rowerowe x4
Plastry
Gaz pieprzowy
Bandaż
T shirt x3
Krótkie spodenki
Sweter
Skarpetki x3 krórkie
Skarpetki x3 długie
majtki
Buty
Piżama
Ręcznik
Żel pod prysznic
Golarka
Szczoteczka

#gravel #bikepacking
  • 26
  • Odpowiedz
@mwmichal: zjeździłem kupę kilometrów - dzika na rowerze nie widziałem w lesie na psa też jakoś nigdy nie miałem sposobności. tzn - psy się zdarzają ale sytuację by gaz wyciągać nie.
  • Odpowiedz
@mwmichal: Nie masz wgl żadnych narzędzi i zestawu naprawczego do kół. Koniecznie multitool rowerowy (najlepiej ze skuwaczem), jakiś multitool z nożem i kombinerkami (nawet drzazgę sobie tym wyjmiesz), zapasowa dętka, łatki/klej, pompka, jakieś specyficzne narzędzia które mogą się przydać, a nie masz w multitoolu (np skuwacz). Przydaje się też zapasowa linka, trochę smaru, parę trytytek, taśma, hak przerzutki, spinka łańcucha.
Do tego:
latarka (chyba, że masz coś na wzór convoy na
  • Odpowiedz
@siona: no ja tak samo ale jakiś mały gaz nic de facto nie waży więc co szkodzi zabrać go ze sobą? AC na samochód też nigdy mi się nie przydało a mam wykupione xD
  • Odpowiedz
@mwmichal: ciuchów za dużo. rowerowe pierzesz a w cywilnych chodzisz tylko chwilkę (spisz). A przeprać bieliznę można co dzień i suszyć w czasie jazdy :)

a bnawet nie spisz bo bierzesz pidżamę.
  • Odpowiedz
AC na samochód też nigdy mi się nie przydało a mam wykupione


@mwmichal: słaba analogia
każdy zna kogoś komu się AC przydało, ja nie znam nikogo komu się gaz przydał
  • Odpowiedz
@mwmichal: skarpetki ogranicz do max 2 par i to już z rowerowymi włącznie. Tshirt 1 wystarczy, gaci rowerowych i bluzki też na zapas nie potrzebujesz. Nie rozlecą się w 4 dni. Sweter zamień na bluzkę termiczną, piżamę zamień na krótkie spodenki, majtki max 2 pary, golarkę zostaw w domu. I cyk 3kg mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
dodatkowe spodenki rowerowe

dodatkowa koszulka rowerowa

skarpetki rowerowe x4

Gaz pieprzowy

T shirt x2

Sweter

Skarpetki x3 krórkie

Skarpetki x2 długie

Piżama

Ręcznik

Żel pod prysznic

Golarka


@mwmichal: ło panie, z przyczepą jedziesz? xD Twoją listę przerobiłem na rzeczy do #!$%@?. Masz mieć jeden komplet na rower, drugi do chodzenia i tyle. Z ciekawości, ile razy jeździłeś długie dystanse dzień po dniu? Bo ja też kozaczyłem przed pierwszym takim wyjazdem (
  • Odpowiedz
@GrubyKociol: teraz w majówkę będę próbował zrobić 2x po 100km, zobaczymy jak wyjdzie. Przy czym jedziemy z Katowic do Gdańska więc powiedzmy, że będzie raczej w dół. Co mnie trochę ratuje.

Do tego na wyjeździe będziemy próbowali robić raczej 80-90km, przerwa na obiad i potem brakujące 60-70km. Tempo nie wiem jakie wyjdzie ale zakładam coś około 20-22km/h, normalnie mam 25-26km/h więc powinno być ok.
  • Odpowiedz
@mwmichal: A i jeszcze taki tip: bo pisałeś o wyjeździe w liczbie mnogiej. Więc jedziesz z kimś lub w grupie. Warto podzielić się ekwipunkiem. Jedna osoba bierze narzędzia, a druga jakieś rzeczy od pierwszej pomocy. W zależności od wielkości grupy po prostu zwiększasz ilość gazy czy omnifixu. Ale dętkę czy hak najlepiej mieć już indywidualnie. I przyjmujemy, że się nie rozdzielacie.
Tylko tych rzeczy jak sudokrem czy wazelina to nie bierzesz
  • Odpowiedz
@mwmichal: tak wygladal mój rower na taka sama trase tyle ze z Częstochowy. Ogólnie to miałem bieliznę na 3 dni, 2x gacie z pieluchą na rower, krótkie spodenki i długie, 3 koszulki i jedna cieplejsza bluzę. Kosmetyczka, mały ręcznik. Multitool do roweru, pelerynkę na deszcz, zapięcie do roweru. Ogólnie jak jedziecie w kilka osób to kupcie jedna pastę, jeden żel do mycia żebyście się nie dublowali.
kanciak12 - @mwmichal: tak wygladal mój rower na taka sama trase tyle ze z Częstochow...

źródło: comment_1650889469w5kdHul6YvpRrPTvem8Kx3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
skarpetki rowerowe x4


@mwmichal: O panie, a no co to tyle. x2 jedne jadą, drugie się suszą.

Skarpetki x3 krórkie

Skarpetki x3 długie


Tu taj to już w ogóle mnogo. Też max x2 skarpetek cywilnych.

T shirt x3


Znowu za dużo: x1

Nie wiem w jakim okresie jedziesz, ale pokusiłbym się o zabranie koszulki termo/rękawków, nogawek.
Kiedyś w środku lipca taka koszulka uratowała mi skórę :p
No i jak wyżej ktoś
  • Odpowiedz
@kanciak12: ło panie x2 xDD
Wymień koniecznie te fabryczne opony na coś bardziej ludzkiego. Opona 35c powinna ważyć mniej niz 400gram, a Twoja jedna waży 700 :D masz 600 gram na dzień dobry w dół, i to na masie rotacyjnej.
  • Odpowiedz