Wpis z mikrobloga

Mircy oraz Mirabelki, potrzebuję waszej pomocy.

Czy ktoś z was wie gdzie znajdę równanie ogólne krzywej której ramiona nie będą symetryczne?

Już tłumaczę o co chodzi. Mianowicie potrzebuję zrobić offset prostej (niebieski kolor), którego maksymalne odsunięcie będzie w jakiejś odległości od początku (krzywa czerwona już po offsecie), natomiast jej początek i koniec będzie nieruszony. Niestety NX opcje prowadzenia offsetu, które posiada polegają na wyprowadzeniu krzywej ze stycznych na początku i końcu a to nie o to mi chodzi. Dlatego też postanowiłem wykorzystać do tego równanie. Na początku postanowiłem wykorzystać równanie dla krzywej ugięcia belki, której siła skupiona jest w jakimś miejscu. Efekt tego widać na screenie i nie jest to do końca to czego potrzebuję. Czy w związku z tym jest ktoś, kto wie gdzie znajdę równanie ogólne krzywej jak na rysunku z painta. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

#cad #matematyka #rownaniarozniczkowe #modelowanie3d #matlab
Pobierz DonWawrzek - Mircy oraz Mirabelki, potrzebuję waszej pomocy.

Czy ktoś z was wie gd...
źródło: comment_1650787224g1rZNVgaWuYrhEDA8mFAnV.jpg
  • 14
@DonWawrzek:
dlaczego nie profilem splajnu z interpolacji? screeny robiłem w inventorze, nie pamiętam jak to wygląda w nx,

wtedy masz możliwość dodania punktów splajnu i ich kontroli przez wymiary, oraz po dodaniu kontroli styczności puntu masz punkt najwyższy (25mm od początku układu) wymiarami możesz kontrolować dokładnie offset,

wadą w inwentorze jest zachowanie się krzywizny, że czasem jak na dolnym obrazku w prawym końcu krzywiznę trochę przegięło, ale również można to dodatkowo
Pobierz bn1776 - @DonWawrzek: 
dlaczego nie profilem splajnu z interpolacji? screeny robiłem...
źródło: comment_16507937022uLTdmXv0Ca5Kcy4cHtmXY.jpg
@bn1776: dokładnie o to mi chodzi co zrobiłeś na górnym screenie. Kurczę, nijak mi to nie wychodzi ze splajnu w NXie. Moglibyśmy się zgadać np. na fb, byłoby łatwej się komunikować?