Wpis z mikrobloga

Jak często spadają gwiazdy z nieba ? Idę Sobie na takim zadupiu Sam godzinę temu ciemno w #!$%@? księżyca nie widać same gwiazdy i patrze w niebo a tam jasna kula robiła się coraz jaśniejsza aż zbladła i przesunęła się lekko w lewo aż znikła. Pomyślałem Sobie wow co to było najjaśniejsza gwiazda jaką widziałem. 10 minut później nadal niedaleko tego miejsca myślę Sobie spojrze w niebo i spadnie gwiazda patrze i nagle leci po ukosie w dół dosłownie sekund jak nie mniej. Zabawne i zarazem przerażające jakby ktoś sprawował nad Nami kontrole i chciał Mi zrobić tym żart. Potem już nic nie spadało jak spojrzałem z kilka razy. Dziwne
#przemyslenia #gwiazdy #astrologia #nasa #teleskop #kosmos
  • 7
Jak często spadają gwiazdy z nieba ?


@MrChow: Jeszcze się to nie zdarzyło w historii Ziemi

Pomyślałem Sobie wow co to było


@MrChow: Zapewne meteor

to było najjaśniejsza gwiazda jaką widziałem.


@MrChow: To nie była ani najjaśniejsza, ani gwiazda. Jeżeli chcesz taką zobaczyć, to poszukaj na niebie Syriusza, ewentualnie Słońca

Dziwne


@MrChow: Nic dziwnego. Akurat występuje maksimum roju Lirydów, a wtedy częstotliwość meteorów jest zwiększona. Najpóźniej za dwa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrChow: jestes pewien ze po tym rozblysnieciu znikla calkowicie? Patrzyles bezposrednio na nia? Moze to byla satelita odbijajaca swiatlo. Opis bardziej by pasowal:D
Jak często spadają gwiazdy z nieba


@MrChow: To zależy. Są okresy w roku kiedy jest ich bardzo dużo. Aktualnie mamy maksimum jednego z rojów (Lirydów) więc faktycznie można coś zobaczyć, ale ten rój nie jest jakiś wyjątkowo liczny a Europa to średnie miejsce do obserwacji. Np. Perseidy w połowie sierpnia w szczycie mogą mieć po 100-150 na godzinę, czyli w jakiejś fajnej lokalizacji można coś zobaczyć kilka razy na minutę. Zobacz