Wpis z mikrobloga

Hej @pur3pwnage @kalkulatorgieldowy jak to jest z tym zaokrąglaniem dywidend? Wszędzie widzę info, że każdą jedną pozycje powinno zaokrąglać się do pełnego złotego (np. dywidenda 0,19 zł do 1 zł), tymczasem wczytałem u Was 23 pozycje dywidendowe z #trading212, głównie groszowe sprawy, i dostałem takie coś jak na obrazku - czy kalkulator nie powinien zaokrąglić należnego podatku z każdej jednej dywidendy do pełnego złotego (np. wyszło mi 10 groszy do zapłacenia = zaokrąglenie do 1 zł)? Jak sam próbowałem nieudolnie liczyć w Excelu to posiłkowałem się https://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-rozliczyc-podatek-od-dywidendy-zagranicznej-i-zysk-na-akcjach-jaki-pit i tam, ale nie tylko, znalazłem taką informację.
#gielda #podatki #pit #kalkulatorgieldowy
JesusOfSuburbia - Hej @pur3pwnage @kalkulatorgieldowy jak to jest z tym zaokrąglaniem...

źródło: comment_1650658153iKfG2W74wwFERQMEAfMCMU.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@JesusOfSuburbia nie, dopytałem specjalnie US i zaokrąglane są sumy dywidend per kraj do bazy podatkowej. Inaczej mając 100 dywidend oo 1 grosz musiałbyś zapłacić 19PLN podatku od nich :)
zaokrąglenia oprócz tego zgodnie z ustawą są 0,50gr do 1PLN a 0,49gr do 0. Ale jest to już na sumie dywidend per kraj :)
  • Odpowiedz
@JesusOfSuburbia @kalkulatorgieldowy: Rozliczając dywidendę zagraniczną w PIT-38 wpisałem
"Zryczałtowany podatek obliczony od przychodów" oraz "Podatek zapłacony za granicą",
ale e-PIT sam wyliczył
"Różnica między zryczałtowanym podatkiem a podatkiem zapłaconym za granicą" i nie zaokrąglił wartości podatku do zapłaty. Nie mogę tego edytować przy próbie złożenia korekty. Jest na to jakiś patent, czy pozostaje mi złożenie korekty w papierze?
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy: Kwota do zapłaty wyszła mi z końcówką 58 groszy i tak też zapłaciłem. Nic nie zaokrąglałem samodzielnie. To chyba jednak nie jest OK z tego co się doczytałem. W którym momencie i jak w e-PIT zaokrągla się kwotę podatku?
  • Odpowiedz
@Karuzo na e-pit.podatki.gov po przykładowym wpisaniu podatku należnego od dywidend 15.50PLN i podatku zapłaconego np. 12.33PLN na karcie na e-pit zobaczysz 3PLN natomiast na podsumowaniu głównym gdzie można już dokonać płatności 3.17PLN.
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy: wiesz może czy odsetki z zagranicznych lokat bankowych wpisuje się w zryczałtowany podatek razem z dywidendami czy może w inne przychody razem z akcjami? Stawiam na to pierwsze, ale ciężko mi znaleźć informację na ten temat, a jeszcze ciężej zrozumieć dokładnie różnicę między tymi dwoma polami.
  • Odpowiedz