Wpis z mikrobloga

Pacjent Aorus Z370 Gaming 7, fajna płytka, ale ma zawał. Pacjent cierpi na niekończący boot, dwa scenariusze

1. Płyta bez procka, ramu, uruchamia się za pierwszym razem, po chwili wyłączy, za chwilę znów włączy, wentylatory śmigają na 100% a płyta wpada w nieskończony loop, co 3-5 sekund się 'resetuje' objawia się to tym, że na ułamek sekundy wentylatory stopują by następnie znów na 100% się kręcić.

2. Płyta gdy włożę procek, a jest to i5-7400 to uruchamia się na sekundę i wyłącza, żadnych reakcji więcej.

FAQ:
1. Na płycie świeci się tylko kontrola CPU, nigdy nie przechodzi ona do dalszego boota czyli GPU/BOOT/RAM
2. Są przypadki, że płyta nie uruchamia się bez podpiętego wentylatora, dlatego też za każdym razem gdy testuje to wentylator jest podpięty.
3. Nie znam przeszłości płyty, dostałam ją za darmo z tekstem ' A masz, może sobie naprawisz ' Z zastrzeżeniem, że jedynym uszkodzeniem płyty były porty USB.
4. Resetowałam BIOS wielokrotnie.

Procek na 100% sprawny. Biorę od każdej z drużyn 500zł i zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pcmasterrace #komputery #pytanie #pytaniedoeksperta #serwiskomputerowy
Pobierz V.....m - Pacjent Aorus Z370 Gaming 7, fajna płytka, ale ma zawał. Pacjent cierpi na ...
źródło: comment_1650544443OnHa3ikWqjdgBfQUNXyuFO.gif
  • 14
@Victim: robisz zakupy PC nie sprawdzając podstawowej rzeczy ;D 6 i 7 gen nie działają na 3XX.
Z390 masz pod 8 i 9 gen. Kup sobie odblokowaną i5 8/9gen to przy okazji duzo lepszą wydajnosc dostaniesz.
8700K to tez spoko opcja, jesli zlapiesz dobra cene.
@HasztagMisiek: Nie robiłam zakupów, jak pisałam, dostałam płytę, a że procek miałam pod dany socket to wsadziłam ( ͡~ ͜ʖ ͡°) skąd mogłam wiedzieć, że Intel jest taki zrypany, ze dla nich procesor pod socket 1151 nie będzie pasował do socketu 1151 xD

Znam się na Ryzenach, bo całej rodzince złożyłam komputery właśnie na AMD i tam socket AM4 to AM4 i włożysz tam wszystko, sądziłam że
@Roman_Polanski: Wiesz co nie chce się z tym narazie bawić, po prostu kupię Core i5-8400 bo jest wspierany i wtedy się będę bawić, dokupię też 4x4ram kolorystycznie do niego i zrobię sobie z płyty testbench, ale dziekuje za wszystkie rady
@HasztagMisiek: Wsadzisz. Nie jest to rozsądne bo kwestia sekcji zasilania będzie pozostawiała wiele do życzenia, ale wsadzisz i uruchomisz. Ja miałam R9 3900X na AB350 i działało, co prawda wyłączał się po 10 min pracy, ale działał ( ͡° ͜ʖ ͡°)