Wpis z mikrobloga

zastanawiam sie nad dokupieniem dysku 1tb do gierek, bo mam tylko 500 ssd, już zostało wolne tylko 200 a mam jeszcze wieśka do pobrania i star warsy. Do jakiego poziomu zapełnienia jest bezpiecznie? więcej niz 450 nie zapełniać?
Drugie pytanie czy duża jest różnica w dysku na sata od ssd? pod ssd mam jeszcze 2 miejsca, ale trochę drogie, przy 1tb bym zaoszczędziła pewnie 300zł na sata. to sobie nożyk kupie fajny. #pcmasterrace #komputery
  • 7
@pamperap: nie jest to niebezpieczne, tylko dyski zwalniają po zapełnieniu znacznym. Ile to zleży od dysku, niektóre lekko inne bardzo zwalniają przy 80% zapełnienia.

Drugie pytanie czy duża jest różnica w dysku na sata od ssd?

pytasz o różnice pomiędzy dyskami pcie nvme a sata? bo sata to interfejs a nie rodzaj dysku.

w grach niezbyt, ale nvme kosztują aktualnie praktycznie tyle samo co sata i średnio się opłaca brać sata
@pamperap: talerzowiec 1TB to dwie stówki, SSD 1TB - cztery stówki (tak circa about). Różnica będzie w ładowaniu się gier (z kilkukrotną korzyścią dla SSD) oraz w głośności (talerzowce buczą). Awaryjność na podobnym poziomie, o ile nie rzucasz komputerem o podłogę.