Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzadzu_: są dzbanki które mają taką klapkę z góry. Testowałeś je? Rodzice mają z Dafi, ten większy dzbanek i u nich się sprawdza.
@Bad_Wolf: bo zmiękczacze wody zajmują więcej miejsca i wymagają dosypywania soli do regeneracji złoża. O ile tylko nie masz na myśli jakichś magicznych "magnetyzerów usuwających kamień", zmiękczacz zajmie najpewniej całą przestrzeń pod zlewem gdzie każdy Polak trzyma przecież kosz na śmieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bad_Wolf: próbowałem znaleźć na stronie jakiegoś producenta interwał regeneracji tego filtra w zależności od twardości. Widziałem tylko "every few hundred litres" https://www.aquasafe.com.au/regenerating-water-softening-cartridges/

W polskich warunkach, w zależności ile tam żywicy siedzi i jak twarda jest woda:
Jeśli jest tam 1 l żywicy, a wodę mamy średnio twardą (~12 stopni niemieckich) to daje 160 litrów,
Jeśli jest tam 0,5 l żywicy + mocno twarda woda (~24 stopnie niemieckie) to 40 litrów (!).
@Seraphiel: a to teraz "zobacz" skoro 10x większy filtr (oparty o tą samą technologię) jest w stanie przefiltrować 40L to znaczy przeciętny dzbanek jest do wymiany 2x dziennie

Piękna teoria.

Tyle, że filtr który mam w ekspresie do kawy (aktywnie badając taką potrzebę) krzyczy o wymianę co ok 1000L (czyli przez 3 lata wymieniałem go dopiero raz).
@Bad_Wolf: gdybyś zajrzał, wiedziałbyś że większość dzbanków ma tylko filtr węglowy. Ten z ekspresu, nawet jeśli jest tam sam węgiel aktywny musi być w rewelacyjnym stanie po 3 latach. Równie dobrze mógłbyś filtrować wodę skarpetką i szczycić się że nie wymaga wymiany. Typowy filtr w ekspresie wymaga wymiany co ok. 150 litrów. Woda całkowicie zmiękczona ma kiepski smak (jest gorzka) dlatego nawet dedykowane droższe wkłady do dzbanków nie przelewają całości wody
@poam89: Ale mocowanie pokrywy wygląda identycznie. Woda nie wylewa się przez siatkę, tylko na łączeniu pokrywy z dolną częścią dzbanka :-\ Jeżeli całość jest przefiltrowana - nie ma problemu. Jeżeli woda znajduje się w górnej części dzbanka - mokry blat.
@rzadzu_: Mam Dafi Crystal z klapką i ma ten sam problem. Też szukam czegoś nowego, bo raz że mokry blat, a dwa że ta sama woda wlewa się do szklanki (przed filtracją). Nie przemyśleli tego.