Wpis z mikrobloga

Korek przed węzłem Warszawa Lubelska ma w tej chwili około 4 km na drodze S17. Zaczęły się powroty z Lubelszczyzny i Podkarpacia do Warszawy. A czemu jest korek ? - bo 3/4 kierowców zjeżdża z S17 na S2 gdzie do dyspozycji na łącznicy jest tylko 1 pas ruchu ! Przed otwarciem tego węzła pisałem ja oraz inni koledzy z forum SSC do GDDKiA że na łącznicy S2 - S17 oraz S17 - S2 muszą być po dwa pasy ruchu bo inaczej będzie się korkowało. Co na to GDDKiA - "wg naszych wyliczeń nie będzie". No to mówię sprawdzam. Uważam że nie trzeba być jakimś wybitnym inżynierem, żeby stwierdzić że dwa pasy na głównym kierunku Warszawa - Lublin - Warszawa to konieczność #autostradypolska
Pobierz Rusonaldo - Korek przed węzłem Warszawa Lubelska ma w tej chwili około 4 km na drodze...
źródło: comment_1650297192FWaN9cKKK8uk1Qb9c0FJuB.jpg
  • 35
@Rusonaldo Mam dokładnie takie same przemyślenia i zawsze jak tam jadę to przeklinam w myślach tego kto to wymyślił. Jesli tak sie uparli na te 2 pasy z kierunku Warszawa Rembertow to wydaje się że tam jest na tyle dużo miejsca żeby zrobić 2 dla obu dojazdów.

Poza tym zjazd niedzielnych kierowców którzy cały czas nie opanowali co to jazda do końca pasa i na suwak. Przez dobry 1 km jak nie
@Rusonaldo: Równie zła sytułacja jest na węźle Opacz na kierunkach S2 <-> S8. Żeby zjechać z S8 na (obwodnicę) S2 i odwrotnie, na S8 jest tylko jeden pas zjazowy/rozbiegowy. Na dodatek bardzo krótki jak na standardy drogi S - około 150m. Za to priorytet na S8 jest w kierunku "do centrum Warszawy" - trzy pasy. Kontra jeden krótki pas wrzucający ruch na obwodnicę.