Wpis z mikrobloga

#nowasol #zielonagora
#szachy #chwalesie

Nadszedł moment, w którym się ziści - może nie marzenie ale coś co siedzi we łbie od dawna. Zakładam grupę szachowa, która w niedalekiej przyszłości zamieni się w klub albo inna formę prawną. Grupa dla dorosłych, ponieważ młodzież w Nowej Soli ma co robić a ci starsi to już niekoniecznie. Tak, klub w Nowej Soli, ulica Grota Roweckiego.

Co jest:
- gabinet na 6 osób na start; jeśli miałoby się z tego rozwinąć cokolwiek więcej, zmiana miejscowy na większą możliwa
- 3 szachownice
- czas operacyjny w piątki między 17 a 19, względnie może być między 18 a 20 jakby bardziej pasowało
- organizator, czyli ja, lichess 1500 z potencjałem na 2000 gdy tylko będe miał systematycznie z kim grać
- czajnik i kubki na kawę, kawa również
- wstępnie 10-15 PLN za 2 godziny grania, bo miejscowe trzeba opłacić; mam nadzieję że koszt 2 piw w barze nie jest wygórowany
- mnóstwo dobrych chęci

Czego nie ma:
- doświadczenia w prowadzeniu
- wymyślonej formy, czy ma być to miejsce do grania, nauki od podstaw itp
- jeszcze nie ma strony FB ale będzie jutro lub pojutrze

Z chęcią przyjmę każda dobra radę od kogokolwiek, kto ma doświadczenie lub zwyczajnie jakąś wizję czy oczekiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@Toszeron: z tymi piwami to przypomniałeś mi jak za dzieciaka zacząłem chodzić na takie wieczorowe spotkania i oprócz oczywiście grania, to oni tam tankowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)