Wpis z mikrobloga

Coraz bardziej skłaniam się do przejścia na SPD w moim Tribanku, jaki zestaw będzie dobry na początek pasujący oczywiście do RC120? Chodzi oczywiście o buty + pedały.

#szosa #spd
  • 10
jaki zestaw będzie dobry na początek pasujący oczywiście do RC120? Chodzi oczywiście o buty + pedały.


@dk7pl: najtańszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dk7pl: Masz kilka systemów pedałów do wyboru, jak jesteś normalny bierzesz pedały looka albo od wahoo. Jak nie jesteś normalny to bierzesz pedały pod mtb od shimano. Od wyboru pedałów zależy potem wybór buta gdzie nie ma co patrzeć na sugestie innych tylko lepiej pochodzić po sklepach i samemu przymierzyć bo każda marka robi buty nieco inaczej (ja na przykład nie mogę jeździć w butach shimano bo po godzinie umierają mi
@dk7pl:
No to jak tak i jak do tego jeździsz po szosie to bierz SDP-SL albo ich odpowiednik od KEO LOOK. Ja teraz mam system LOOK ale jak wychodzę z mieszkania z rowerem z pierwszego piętra to po schodach wygodniej się chodziło w SPD-SL. Ale to szczegół!
Buty zawsze i wszędzie będę polecał:
https://www.decathlon.pl/p/buty-na-rower-szosowy-van-rysel-roadracing-900/_/R-p-168471
Wiem że decatlon ostatnio podpadł ale te buty są warte swojej ceny! Mają jeszcze wersję super przewiewną.
@dk7pl: Zwykle spd łatwiej się wpina bo można się wpiąć z obu stron pedała, łatwiej się wypiąć w razie niebezpieczeństwa, ale szosiarze akceptują tylko SL ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja amatorsko pomykalem na normalnym spd m520 na szosie ładnych pare lat i było w pyte