Aktywne Wpisy

Norbercikk +95
Przed Państwem Idol niektórych Wykopowiczów i przedstawiciel najprawdopodobniej kilku milionów osób.
#bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazpisu
#bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazpisu


w3exe +1669
#tvpis oni nie są normalni. Witamy na Białorusi





#prawojazdy #samochody
Nie może wylacznie jak mielibysmy sytuacje ze zielony bylby w miejscu grota (konca) strzałki, a czerwony na poczatku strzalki. Wtedy mielibyśmy do czynienia z typowym wyprzedzeniem pojazdu, który ewidentnie był już na lewym pasie.
W reszcie przypadków wg mnie wyprzedzanie jest dozwolone, a na pewno do wybronienia się na podstawie przepisów. Dlaczego? (Zakładam że pojazdy poruszają się w miarę równo po
1. "ustąpienie pierwszeństwa - powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości,"
Zgodnie z tą definicją, jeśli zielony wyjedzie na lewy pas i to zmusi czerwonego do znaczącego zwolnienia, tak żeby nie wyprzedzić przed pasami, to zielony popełnia wykroczenie NIEUSTĄPIENIA PIERWSZEŃSTWA
2."Nie popełnia wykroczenia sprawca czynu zabronionego, jeżeli nie można mu przypisać winy w czasie
wyprzedzanie - przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku