Wpis z mikrobloga

Skad to zdziwienie. Okay bank sobie przy okazji zarabia, ale docelowo i tak te pieniadze musza zniknac z rynku.


@KwasneJablko: płacz jest bo polityka monetarna NBP jest spozniona o 4 lata minimum przez co napompowali inflacje i bańke nieruchomościową i w tak przygotowanym otoczeniu makroekonomicnzym #!$%@? się na pełnej prędkości i przegrzanej gospodarce w covidowy dodruk który nam te inflacje przemnozył x 2,5 i w takim otoczeniu makro wpakowalismy się w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@KwasneJablko: @rachuneksumienia: nie wiem, nie znam się ale moim zdaniem wyższa rata to tylko skutek uboczny i efekt bycia kolonią banków. W normalnych krajach przecież stopy się podnosi a 95% kredytów ma stałe oprocentowanie. Prawdziwym celem w mojej ocenie jest jednak zahamowanie udzielania nowych kredytów i zahamowanie konsumpcji. Nawet usztywnienie wiboru dla zaciągniętych kredytów i podnoszenie stóp powinno przynieść efekt.
@rachuneksumienia: dodruk dodrukiem - gdyby tylko zostaly na rachunkach banku jak w 2008 to nie byloby provblemu - tylko tym razem to byla pomoc fiskalna , a wiec do ludzi kasa bez pokrycia w pkb :) ja tam kupowalem aliorbank pod korek za 11-12zl :) i to dwa razy tak bylo ...
@Reanef Może zatem kredyciarze nie powinni byli wchodzić z układy z banksterką i liczyć na to, że jakimś cudem oni na tym zyskają? Dom gry zawsze wygrywa. Ja świadomie unikałem kredytów przez ostatnie lata, więc kwituję uśmiechem politowania te jęki "my nie wiedzielim, my oszukani, państwo pomóż". Pomaganie kredyciarzom jest w moich oczach tak samo uzasadnione, jak pomaganie ludziom, którzy klikają w reklamę "wolne singielki w twojej okolicy" i podają tam numer
@Emes91: ja nie chce zeby mi ktos placil za cokolwiek ale jak ktos mi gada ze pieniadze trzeba zabrać z rynku to niech ten nadmiar z mojego portfela szkodzący gospodarce idzie w splate kapitalu a nie do drugich rąk ktore i tak go wydadzą na rynku polskim wiec co za roznica kto wyda te pieniądze skoro nie znikną? Tylko wplata w kapital skutecznie kasuje te pieniadze z rynku
@Emes91: Jeśli ktoś kupował nieruchomość na własne potrzebny to raczej ciężko mówić tu o jakimś zysku (w kontekście finansowym). Nie twierdzę, że pomoc dla kredytobiorców do dobry pomysł, ale wrzucanie do jednego worka osoby posiadające 10+ mieszkań w celach inwestycyjnych i tych, którzy kupili mieszkanie dla siebie, jest co najmniej niestosowne
@pp93 No chyba sobie żartujesz - posiadanie mieszkania na własność zamiast wynajmowania czy mieszkania z rodzicami to niby nie jest zysk?
@KwasneJablko: Problem polega na tym, że dla większości młodych ludzi kredyt hipoteczny to jedyny sposób by nabyc własne mieszkanie bądź dom. No i wziąłeś sobie taki kredyt, jeszcze przy niskich, ale niezerowych stopach. Uwzględniłeś sobie, że może trochę wzrosnąć. Spojrzałeś jak kształtował się WIBOR na przestrzeni lat i założyłeś " nie no, wyżej niż 6 nie dojdzie, to nie końcówka lat 90tych ". Do tej kwoty spłacasz to sensownie. Tylko, że
Pytanie dlaczego gdy pieniądz drukujemy to trafia on nie w formie niskooprocentowanychnpozyczek np. hipotecznych do obywateli tylko do banków,


@rachuneksumienia: a nie trafia do klientow 500+, 13, 14 i doplat dla gornikow. PRzypomne ze samo 500+ to 40 mld rocznie.
@KwasneJablko: > wzrostu nominalnego PKB w skali dwóch lat 2020-2021. W tym czasie podaż pieniądza M3 poszła w górę o aż 26,8 proc. z 1 566 do 1 985 mld zł.

Czyli przy 40 mld rocznie z 500+ (plus 13stki14stki itd masz racje) to mimo wszystko banki dostały 400 mld taniego pieniądza.

Prawie 10 razy więcej…

https://businessinsider.com.pl/finanse/podaz-pieniadza-rosnie-tak-jak-inflacja-rekordowa-ilosc-gotowki-w-obiegu/6g8ked8.amp

Już nie mówię o tym ze 500+ trafia w większości do zamożnej części społeczeństwa…która
rachuneksumienia - @KwasneJablko: > wzrostu nominalnego PKB w skali dwóch lat 2020-20...

źródło: comment_1649851458XxfAoAjqeX5Q8ExFTtD6qL.jpg

Pobierz
@KwasneJablko nie znikną, bo dalej druukujo i rozdajo to po pierwsze a po drugie z rekordowych zysków wypłaca sobie dywidendy i premie na pałacyki :) fakt część dywidendy, może pójdzie na bombelki :) czyżby cały hajs z ppk nie był ładowany w banki, żeby utrzymać je przy życiu?
@Emes91: uuu ale zysk normalnie skoro twierdzisz ze wlasne mieszkanie ktore chcesz w spokoju splacac bo w zasadzie nie masz innego wyjscia bo budownictwo socjalne nie istnieje to rozuniem ze dla Ciebie byc w zwiazku to tez zysk bo na kruwy nie wydajesz. Powinni Cie za to opodatkować btw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podaj argument za tym zeby nadmiar tej gotowki nie szedl w kapital skoro to nie jest czysty zysk bankow podarowany przez politykow.


@Reanef: a pan by chciał miec mieszkanie kupione za 350 000 mieć za 350 000 gdzie ono teraz jest warte prawie 2x tyle. Nie ma nic za darmo. Równowaga musi być
@KwasneJablko: aha czyli jak kupuje za 350 to mam placic za to ze spekulanci podniesli srednie ceny tylko ze bank zjada podatek od wzrostu sredniej. Ja chce oddac kase i byc rozliczonym w systemie fair play. I nie zamierzam nic sprzedawac bo dopiero przy sprzedaży uzyskujesz cokolwiek. Jak dla mnie stopy moga byc nawet i 10 procentowe ale wszystko powyzej 6 powinno isc w kapitał tak jak banki sobie ustawiały minimalne