Wpis z mikrobloga

Czy ktoś rozliczał kiedyś się z zysków, strat z interactive brokers? #gielda można poprosić o pomoc? potrzebuję wyliczyć 1. Kwoty przychodów ogółem 2. Kwoty kosztów ogółem ... jak to ogarnąć? kolumny już mam przeliczone na pln wg kursu NBP... jednak trochę mi miesza Proceeds, Basis, P/L... jak macie to rozwiązane? dzięki z góry i proszę o wyrozumiałość :-) dzięki! #gielda #interactivebrokers
  • 12
@severnight: zabieram się za to w tym lub przyszłym tygodniu, w statements wygenerowalem juz wczesniej plik i mialem w nim wszystko z podsumowaniem na samym dole (jestem teraz po formacie kompa i nie mam tego pliku obecnie), konto prowadzę w PLN i pokazywało mi kwotę w PLN po aktualnych kursach dla danej transakcji w danym czasie. Spróbuj wygenerować rózne raporty by znaleźć odpowiedni. Miales jakies inne koszty poza commisions?
@Max3nium: dziękuję sprawdzę. pytanie - raczej Tobie nie pokazywało wg kursu NBP :-/ z tego co mi księgowa powiedziała, to po tym kursie trzeba z danego dnia... hmm... chyba, że tu coś innego zachodzi... nie wiem kurde
@severnight: kiedy wypelnialem pit w tamtym roku wazny byl zysk, tak wiec patrzylem na pozycje z poczatku tabeli, patrzylem co mialem na koncu i odejmowalem, wychodzil zysk, jedyne koszty to mialem comissions, teraz bede mial problem bo bede musial policzyc dywidendy - i mimo straty nadal musze zaplacic od nich podatek ehh
@kalkulatorgieldowy: IBKR, miałem kupione akcje SHLX (spółka typu MLP), otrzymałem dywidendę, jest ona opodatkowana z automatu 37%, otrzymuję dywidendę brutto, następnie broker obciąża podatkiem 37% z automatu - nie wykazało jej jako dywidendę w ogóle